Close
Wybierz język
Warszawa Warszawa
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Niemcy
Berlin
Białoruś
Mińsk
Czechy
Praga
Słowacja
Bratysława
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Ukraina
Łotwa
Niemcy
Białoruś
Czechy
Słowacja
Pranie dywaników

Pranie dywaników

U nas za tę usługę zapłacisz
od 80.00 zł

Pranie dywaników samochodowych — dlaczego jest istotne?

Elementem wyposażenia niemal każdego samochodu są dywaniki, które służą jako wycieraczki pod nogi. Ich główne zastosowanie to zbieranie zanieczyszczeń, które wnosimy do wnętrza pojazdu ze środowiska. To na nie spadają wszelkie śmieci, okruszki czy inne zabrudzenia, a dodatkowo są stale deptane i brudzone przez nasze obuwie. Nie ma wątpliwości, że pranie dywaników samochodowych jest ważne, by użytkowanie auta było przyjemne i komfortowe. Czysty pojazd to nie tylko lśniąca karoseria, ale także czyste wnętrze. Pranie dywaników samochodowych zależy od materiału, z jakiego są one wykonane. Zazwyczaj mamy do czynienia z dwoma rodzajami wycieraczek — z tkaniny lub gumowe. Te pierwsze są dobrym rozwiązaniem na lato, natomiast dywaniki z gumy będą doskonałą opcją na miesiące zimowe, podczas których mamy do czynienia z częstymi deszczami, opadami śniegu, co skutkuje większą podatnością na brudzenie, a z takowych łatwiej będzie go usunąć. Regularne pranie dywaników przedłuża ich trwałość i żywotność, oraz pozostawia ich schludny wygląd, co wpływa na utrzymanie czystości w całym samochodzie.

Pranie dywaników — jak się do tego zabrać

W pierwszej kolejności należy rozpocząć pranie dywaników od dokładnego odkurzenia wnętrza auta, najlepiej z wykorzystaniem odkurzacza ze ssawką. Alternatywą lub dodatkiem jest czyszczenie za pomocą szczotki z twardym włosiem. Wycieraczki gumowe można również umyć na myjni bezdotykowej, wybierając program z silnym strumieniem wody oraz szamponem. Pranie dywaników samochodowych uwzględnia również zastosowanie specjalnych środków chemicznych, takich jak preparaty do konserwacji kokpitu lub czernidła do opon, które natychmiast pozostawiają czystą i błyszczącą powierzchnię. Do ich rozprowadzenia użyj miękkiej ścierki z mikrofibry. Unikaj natomiast stosowania tej metody na dywanik od strony kierowcy, ponieważ zbyt nabłyszczona wykładzina może stanowić ryzyko ślizgania się nogi kierowcy podczas manipulacji pedałami. Pranie dywaników samochodowych wykonanych z tkaniny (tak zwane dywaniki welurowe) może być zrobione na mokro lub na sucho, jednak w pierwszym przypadku należy zapewnić takie warunki, by mogły one szybko wyschnąć. Do prania na sucho przydadzą się specjalne preparaty czyszczące.

Zamów profesjonalnie pranie dywaników samochodowych

Pranie dywaników samochodowych jest kluczowe w utrzymaniu ich nienagannego stanu, czystości i przedłużeniu żywotności. Aby pranie dywaników zostało wykonane z należytą dokładnością, powinno wybierać się sprawdzone metody i środki czyszczące. Ważne, aby czynność ta była wykonywana regularnie, z zachowaniem środków ostrożności. Jeżeli zależy Ci na szybkim i efektywnym sprzątaniu samochodu, zamów profesjonalną usługę czyszczenia wnętrza auta lub elementów jego wyposażenie. Pranie dywaników samochodowych to jedna z wielu usług oferowanych przez firmę sprzątającą CleanWhale, która wychodzi na wprost oczekiwaniom klienta i dostosowuje serwis pod aktualne potrzeby. Poprzez naszą stronę internetową możesz łatwo i szybko zamówić serwis sprzątający, a nasi doświadczeni pracownicy wykonają usługę w wyznaczonym przez Ciebie miejscu i czasie. Każda świadczona usługa jest wykonywana z użyciem najlepszych i sprawdzonych środków czyszczących, co zapewnia stuprocentowy efekt.