Close
Wybierz język
Warszawa Warszawa
Czechy
Praga Brno
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Białoruś
Mińsk
Słowacja
Bratysława
Stany Zjednoczone
Nowy Jork
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Czechy
Ukraina
Łotwa
Białoruś
Słowacja
Stany Zjednoczone
Przeróbka naprawa żyrandola lampy

Przeróbka naprawa żyrandola lampy

U nas za tę usługę zapłacisz
od 85.00 zł

Montaż żyrandola – co trzeba wiedzieć przed podłączeniem

Odpowiednio dobrane oświetlenie do Twojego mieszkania jest kluczowe w zapewnieniu komfortu mieszkania. Lampy sufitowe, naścienne, biurkowe czy inne źródła światła powinny być nie tylko uzupełnieniem wyglądu wnętrza, ale także skutecznie spełniać swoją funkcję. Dla przykładu klosz żyrandola nie powinien być zbyt ciemny w pomieszczeniu, w którym pożądane jest mocniejsze oświetlenia (na przykład do pracy), natomiast lampy z punktowym źródłem światła mogą nie być najlepszym rozwiązaniem do salonu lub sypialni. Najczęstszym rozwiązaniem dla pokojów dziennych są żyrandole, które są doskonałym elementem wpływającym na lepszy wygląd wnętrza, dodając mu klasy i uroku. Każdy montaż żyrandola powinien być poprzedzony starannym zaplanowaniem oświetlenia w Twoim mieszkaniu pod kątem funkcjonalności. Jeżeli masz wątpliwości, czy podłączenie żyrandola jesteś w stanie wykonać samodzielnie, zwróć się o pomoc do specjalistów od spraw elektryki.

Podłączenie żyrandola: 3 kable z sufitu – co oznaczają?

Montaż żyrandola czy jakiegokolwiek innego typu oświetlenia należy zacząć od zapoznania się z instrukcją dołączoną do lampy. Stosując się do zaleceń producenta, będziemy mieć pewność, że operacja będzie wykonana dokładnie i według ustalonych z góry zasad bezpieczeństwa. Obecnie na rynku mamy do czynienia z wieloma różnymi rodzajami oświetlenia, żarówkami, okablowaniem – dzięki temu mamy większy wybór i możemy dopasować wybór do naszych potrzeb, ale z drugiej strony należy zwrócić uwagę na inne wymogi techniczne. Przed przystąpieniem do podłączenia upewnij się, że zasilanie elektryczne zostało odłączone oraz zabezpiecz teren w pobliżu miejsca, w którym będzie przeprowadzany montaż żyrandola. Zarówno z sufitu, jak i z i lampy powinny odchodzić trzy przewody: fazowe (czarne, czerwone lub pomarańczowe), neutralne (niebieskie) i uziemiające (żółte lub zielone). Montaż żyrandola polega w skrócie na przyłączeniu odpowiadających sobie kabli ze sobą za pomocą kostek. Czasami przewody mogą się okazać za długie – dla lepszej stabilności lampy warto je skrócić.

Montaż żyrandola – cena za usługę

Nie trzeba być elektrykiem, aby wykonać podłączenie żyrandola w mieszkaniu, jednak trzeba pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Jeśli wolisz pozostawić wykonanie tej usługi profesjonalistom, zwróć się o pomoc do elektryka – cena za podłączenie żyrandola na pewno będzie zależeć od stopnia skomplikowania budowy lampy. Specjaliści będą również posiadać potrzebne materiały do montażu, takie jak kołki rozporowe lub śruby oraz wiertarko-wkrętarkę. Oczywiście, montaż żyrandola można też przeprowadzić za pomocą taśmy izolacyjnej czy masy samoprzylepnej, jednak takie rozwiązanie są tymczasowe i stwarzają duże ryzyko. Po zamontowaniu oświetlenia włącz zasilanie elektryczne i sprawdź, czy lampa działa prawidłowo – dopiero wtedy zaleca się ostateczne dokręcenia klosza do żyrandola. Przed umiejscowieniem lampy trzeba również rozplanować jej umieszczenie na suficie – do tego celu możesz użyć ołówka, którym zaznaczysz punkty, jak powinna być ustawiona lampa.