Close
Wybierz język
Warszawa Warszawa
Czechy
Praga Brno
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Białoruś
Mińsk
Słowacja
Bratysława
Stany Zjednoczone
Nowy Jork
+48 732 106 566
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Czechy
Ukraina
Łotwa
Białoruś
Słowacja
Stany Zjednoczone

Pranie mebli i tapicerki - cennik atrakcyjny i na każdą kieszeń

Pranie tapicerki - cennik oraz od czego zacząć?

Tapicerka to materiałowy lub skórzany rodzaj obicia mebli oraz wnętrz samochodowych. Często ulega zabrudzeniom różnego rodzaju i wymaga gruntownego czyszczenia i odplamiania. Można zrobić to własnoręcznie, jednak ze względu na specyfikę jej montażu (często elementy pokryte tkaniną lub skórą posiadają od spodu miękkie, wodochłonne wypełnienie), umiejscowienie (np. podsufitka w samochodzie) oraz elementy ją otaczające (np. drewno, okleina) usługę jej czyszczenia powinno się zlecać specjalistom. Zanim się tego dokona warto zapytać specjalistę o pranie tapicerki cennik.

Pranie tapicerki - cennik i metody czyszczenia

Skuteczną metodą jest ekstrakcyjne pranie tapicerki, czyli użycie ciśnienia w celu nałożenia preparatu czyszczącego. Jest to zabieg bardzo efektywny i dający świetne rezultaty, jednak dotyczy wyłącznie siedzeń z tkanin. Przed tym czyszczeniem należy usunąć za pomocą odkurzacza wszelki kurz i pyłki.

Elementy skórzane są bardziej delikatne i wymagają innego typu pielęgnacji oraz specjalistycznych środków. Skóra po czyszczeniu jest dodatkowo odtłuszczana oraz zabezpieczana przed szybkim ponownych zabrudzeniem.

Tapicerka meblowa

W domu czy mieszkaniu z reguły znajduje się sporo elementów tapicerowanych. Są to przede wszystkim siedziska oraz oparcia krzeseł, fotele, sofy czy wezgłowia łóżek w sypialniach. Do tego panująca moda na antyczne meble sprawia, że poszukiwane są osoby i firmy umiejące poradzić sobie z zabrudzeniami na wszelakich tkaninach (nawet tych delikatnych i zabytkowych). Oczywiście ze względów logistycznych pranie i czyszczenie tapicerki meblowej najczęściej odbywa się w domu u Klienta. W takich przypadkach dojazd do miejsca wykonania usługi często jest już wliczony, a pranie tapicerki cennik nie mówi już o dodatkowych kosztach.

Pranie tapicerki cennik jest bardzo różnorodny i na jego składowe ma wpływ mnóstwo czynników. Podstawowym jest stopień zabrudzenia mebla, który często decyduje też o sposobie i doborze środków do uporania się z plamami i brudem. Dodatkowo dochodzi jego powierzchnia (wielkość) oraz rodzaj tkaniny obiciowej (skóra, materiał). Pranie i czyszczenie antycznych mebli jest wyceniane wyżej, gdyż wymaga niezwykłej precyzji i dbałości o delikatne, niekiedy już mocno uszkodzone, elementy.

Tapicerka samochodowa

Często jej pranie jest częścią kompleksowej usługi sprzątania i mycia samochodu. Pranie tapicerki cennik jest uzależnione od jej rodzaju, która jest użyta w pojeździe, segmentu auta (czy jest to auto osobowe, czy też bus) oraz od stopnia zniszczenia i zabrudzenia. Z reguły dotyczy czyszczenia siedzeń, ale też może obejmować drobne naprawy tapicerskie.

Warto przejrzeć pranie tapicerki cennik w firmach, i sprawdzić, czy korzystne jest samo czyszczenie lub pranie tapicerki, czy też warto zainwestować w kompleksowy pakiet sprzątania i mycia samochodu.

Pranie tapicerki cennik

W zależności od rodzaju tapicerki i miejsca, w jakim się ona znajduje pranie tapicerki cennik może się znacznie różnić. Ceny uzależnione są też od rejonu kraju, w jakim poszukiwana jest usługa.
Poszukując nietypowej usługi, trzeba liczyć się z faktem, że pranie tapicerki cennik będzie dostosowywane do indywidualnych potrzeb i oferta może być droższa od standardowej wyceny.