Close
Wybierz język
Warszawa Warszawa
Czechy
Praga Brno
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Białoruś
Mińsk
Słowacja
Bratysława
Stany Zjednoczone
Nowy Jork
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Czechy
Ukraina
Łotwa
Białoruś
Słowacja
Stany Zjednoczone
Pranie foteli i kanapy

Pranie foteli i kanapy

U nas za tę usługę zapłacisz
od 200.00 zł

Jak wygląda pranie tapicerki samochodowej?

Samo mycie trwa zwykle do 2 godzin, a suszenie zajmuje łącznie od 2-4 godzin latem oraz między 4-8 godzin w pozostałe pory roku. Usługa zaczyna się od usunięcia stałych zanieczyszczeń, takich jak śmieci, okruszki i piasek. Następnie przystępuje się do sprawdzenia, jak tapicerka reaguje na środki czyszczące. Udana próba materiału skutkuje kolejnym etapem czyszczenia, czyli rozpuszczeniem brudu za pomocą specjalnych preparatów wcieranych wgłąb tapicerki. Później specjaliści przystępują do odplamiania trudnych zabrudzeń i dogłębnego płukania zanieczyszczeń ze środkiem czyszczącym. Ostatni etap to suszenie, który zwykle jest najbardziej czasochłonny. To ile trwa pranie tapicerki samochodowej zależy od wielkości pojazdu i wybranej techniki czyszczenia. Usługę zamówić można telefonicznie, a po wybraniu dogodnego terminu na miejsce zlecenia delegowany jest pracownik z niezbędnym sprzętem.

Ile trwa pranie tapicerki samochodowej - etap: przygotowanie i mycie

Zwykle przygotowanie i mycie auta trwa od kilkudziesięciu minut do maksymalnie dwóch godzin. Proces czyszczenia auta można podzielić na dwa etapy. Pierwszy z nich to przygotowanie pojazdu oraz mycie zasadnicze - to ile trwa pranie tapicerki samochodowej zależy od stanu zanieczyszczenia auta, jego wielkości i koniecznego odplamiania. Zwykle działanie to zajmuje od kilkudziesięciu minut do ponad jednej godziny. W niektórych przypadkach konieczne jest wyciągnięcie z pojazdu elementów wyposażenia, takich jak fotele, zagłówki, czy podłokietniki, co może skutkować wydłużeniem czasu potrzebnego na sprzątanie. Odpowiedź na pytanie ile trwa pranie tapicerki samochodowej można zadać specjalistom już na etapie zamawiania usługi. Zwykle będą oni w stanie określić przybliżony czas potrzebny na przygotowanie i mycia konkretnego modelu auta w danym stanie. Nie powinien być od dłuższy niż 1,5-2 godziny.

Ile trwa pranie tapicerki samochodowej - etap: suszenie

Proces suszenia latem rozkłada się miedzy 2-4 godziny, a w pozostałych porach roku czas ten będzie dłuższy - między 4-8 godzin suszenia lub więcej. Pora roku ma więc bardzo duży wpływ na to ile trwa pranie tapicerki samochodowej. Brud wypłukany z pojazdu usuwany jest wraz z wodą zbieraną przez odkurzacze piorące, które jednak nie są w stanie wyciągnąć z auta całej wilgoci. Potrzebny jest więc czas na dokładne wysuszenie samochodu przed przystąpieniem do jego użytkowania. Zależy on zwykle od rodzaju pranej tapicerki. Można zakładać, że cienkie fotele z materiału będą schnąć około 2 godzin w okresie letnim lub przy wsparciu suszarki przemysłowej. Welurowe pokrycie potrzebuje około 4 godzin schnięcia w tych samych warunkach. Nieco trudniej jest w okresie wiosennym i jesienią, gdy tapicerka schnąć będzie od 4 do nawet 8 godzin, a niekiedy dłużej. Wpływ na to ile trwa pranie tapicerki samochodowej mają więc również warunki pogodowe i sposób suszenia.

Profesjonalne pranie tapicerki samochodowej - dlaczego tyle trwa?

Nie da się ukryć, że wpływ na to ile trwa pranie tapicerki samochodowej mają liczne czynniki. Pod uwagę należy wziąć stopień zanieczyszczeń, technikę wybraną do mycia wnętrza pojazdu, rodzaj obicia foteli i kanapy, czy wreszcie panujące warunki pogodowe. Profesjonalne firmy sprzątające dbają, by proces mycia i suszenia auta skracać do niezbędnego minimum, jednak z zachowaniem pewnych zasad. Auta nie powinno się użytkować przed całkowitym pozbyciem się wilgoci, gdyż może to spowodować powstawanie nowych plam lub osadzanie się wody na ubraniach pasażerów. Zatem to ile trwa pranie tapicerki samochodowej zależne jest od wielu kryteriów.

Pranie tapicerki samochodowej Bemowo - Piaseczno i okolice Pranie tapicerki samochodowej Bemowo - Bemowo i okolice Pranie tapicerki samochodowej Warszawa Wawer i okolice