Close
Wybierz język
Warszawa Warszawa
Czechy
Praga Brno
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Białoruś
Mińsk
Słowacja
Bratysława
Stany Zjednoczone
Nowy Jork
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Czechy
Ukraina
Łotwa
Białoruś
Słowacja
Stany Zjednoczone

Czyszczenie basenu krok po kroku

Jak wykonać czyszczenie basenu krok po kroku przed sezonem i po sezonie? Poznajcie wskazówki i cieszcie się czystą wodą!

Wiele osób decyduje się na baseny częściowo wkopane w ziemię. Wymagają czyszczenia zarówno przed sezonem, jak i po nim. Warto dowiedzieć się, jak przeprowadzić czyszczenie basenu i po jakie środki sięgnąć.

Czyszczenie basenu po sezonie — co warto wiedzieć?

Przygotowanie basenu na sezon zimowy wymaga kilku prostych czynności. Czyszczenie basenu warto przeprowadzić w październiku, wtedy gdy nie jest jeszcze bardzo zimno i można swobodnie wykonać prace porządkowe. Warto wiedzieć, że biologiczne uśpienie wody następuje, gdy temperatura spada poniżej 15 stopni. Chemia basenowa dodana do wody działa zwykle przez 5 miesięcy, zmiękczając ją i zapobiegając rozwojowi glonów. Warto wiedzieć, że nie zaleca się całkowitego opróżniania basenów stałych na zimę. Jeżeli basen jest częściowo wkopany, to wypompowuje się jedynie połowę wody z basenu na zimę.

Poziom wody powinien być niższy o ok. 30-40 od położenia skimmera i dysz, aby uchronić te elementy przed przypadkowym zalaniem. Do basenu można wrzucić jeszcze powiązane elementy, które będą zapobiegały uszkodzeniom powodowanym przez lód. Należy sprawdzić pH wody i dodać do niej odpowiednią chemię basenową. Gdy woda jest zielona, trzeba dodać chlor, aby ją oczyścić i uśpić. Na zimę nie należy nalewać do basenu świeżej wody, trzeba za to go szczelnie przykryć plandeką. Ruchome części powinny zostać przeniesione pod dach.

Trzeba zdemontować pompę basenową na czas zimy i przechowywać w suchym miejscu. Czyszczenie basenu po sezonie nie jest zatem trudne ani bardzo czasochłonne.

Czyszczenie basenu po zimie — o czym należy pamiętać?

Po wypuszczeniu wody należy wykonać czyszczenie dna basenu. Czyszczenie dna basenu bez odkurzacza jest możliwe. Wystarczy wykorzystać szczotkę do czyszczenia dna, mocowaną na teleskopowej tyczce. W ten sposób można pozbyć się osadów. Do czyszczenia dna należy wykorzystać dedykowaną chemię basenową. Takie czyszczenie basenu po zimie będzie skuteczne. Ważne jest też czyszczenie wkładów filtracyjnych. Jeśli są zużyte, to trzeba je oczywiście wymienić.

Potem można przystąpić do napełniania basenu. Warto wiedzieć, że możliwe jest naturalne czyszczenie basenu, a dokładnie wody w basenie. Można zastosować 60 g witaminy C w proszku na m3 wody. Do naturalnego czyszczenia wody w basenie sprawdzi się także soda oczyszczona.

Zamówić sprzątanie domu
Oceń ten artykuł
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Ostatnie wpisy