Close
Wybierz język
Warszawa Warszawa
Czechy
Praga Brno
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Białoruś
Mińsk
Słowacja
Bratysława
Stany Zjednoczone
Nowy Jork
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Czechy
Ukraina
Łotwa
Białoruś
Słowacja
Stany Zjednoczone

Czyszczenie kominka - jak wykonać od A do Z?

Jak wykonać czyszczenie kominka od A do Z? Poznajcie sposoby CleanWhale na usunięcie sadzy i wyczyszczenie obudowy i do dzieła!

Kominek w domu dodaje wnętrzu przytulności, jest dodatkowym źródłem ciepła, ale też wymaga czyszczenia. Dziś podpowiemy, jak powinno wyglądać czyszczenie kominka. Już teraz przypominamy, że należy je wykonywać przynajmniej przed sezonem grzewczym i po nim. Jak zrobić to od A do Z?

Czyszczenie kominka

Na samym początku należy wykonać czyszczenie kominka w środku. Należy usunąć stary popiół, bo rozpalenie kominka nie będzie możliwe. Aby wyczyścić kominek, należy odczekać kilka dni od ostatniego palenia. Nawet gdy palenisko wydaje się ostudzone, może się jeszcze żarzyć, stąd jest to niezbędne. Popiół możesz wybierać do metalowego wiaderka z pokrywką przy użyciu łopatki. Łatwiejszym sposobem jest skorzystanie z odkurzacza do popiołu. Jeżeli posiadasz kominek z płaszczem wodnym, to popiół musisz usuwać z niego codziennie.

Domowe sposoby na czyszczenie szyby kominka

Warto poznać też domowy sposób na czyszczenie szyby od kominka. Oczywiście można użyć specjalnego preparatu, spryskać szybę, a następnie odczekać i zetrzeć wilgotną ścierką. Szyba do kominka -czyszczenie domowym sposobem. Użycie starych gazet lub ręczników papierowych i popiołu to dobry wybór. Zanieczyszczenia widoczne na szybie zaczną szybko znikać. Na czas czyszczenia możesz wymontować szybę, a podłogę odpowiednio zabezpieczyć folią. Możesz też do spryskiwacza nalać pół litra wody, a następnie dodać łyżkę amoniaku i łyżkę octu.

Po spryskaniu całej szyby odczekaj minutę, a później przetrzyj wilgotną szmatką. Czynność należy powtórzyć aż do osiągnięcia pożądanego efektu, nawet czterokrotnie. Jeżeli pozostają jeszcze czarne plamki, to do ich usunięcia sprawdzi się wspomniany już popiół. Aby uniknąć szybkiego pojawiania się osadu na szybie, najlepiej palić suchym drewnem i dbać o wysoką temperaturę spalania, a także właściwą wentylację.

Czyszczenie obudowy kominka — co warto wiedzieć?

Oczywiście czyszczenie obudowy kominka także jest konieczne. Można po prostu przetrzeć ją z kurzu. Jeżeli jest bardziej zabrudzona, to można ją umyć na mokro, ale gdy jest pokryta powłoką malarską, trzeba to robić delikatnie. Oczywiście tę czynność należy wykonać na samym końcu już po oczyszczeniu wnętrza kominka oraz szyby. Jeżeli czyścisz kominek po sezonie, to koniecznie sprawdź, czy na szybie nie są widoczne żadne pęknięcia. Jeżeli takie wykryjesz, to musisz skontaktować się z serwisem, by pracownik usunął taką usterkę.

Zamówić sprzątanie
Oceń ten artykuł
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Ostatnie wpisy
Jak przepchać toaletę? Praktyczny przewodnik i porady

Jak przepchać toaletę? Praktyczny przewodnik i porady️

Zapchana toaleta to jeden z najbardziej frustrujących problemów domowych, który może przydarzyć się każdemu. Często zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie, a jego rozwiązanie wymaga nie tylko wiedzy, ale także odpowiednich narzędzi. W tym artykule przedstawimy Ci praktyczne sposoby na przepychanie toalety, skuteczne techniki oraz porady, które pomogą Ci szybko przywrócić sprawność Twojego WC. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak udrożnić toaletę i jakie kroki należy podjąć, aby uniknąć tego problemu w przyszłości!

Montaż WC: na czym polega i ile kosztuje?

Montaż WC: na czym polega i ile kosztuje?️

Instalowanie WC to jeden z kluczowych elementów wykończenia łazienki. Zrozumienie, jak prawidłowo zamontować to urządzenie, może zaoszczędzić Ci nie tylko czasu, ale i pieniędzy. W tym artykule przyjrzymy się szczegółowo procesowi montażu stelaża WC, kosztom z nim związanym oraz podpowiemy, jak przeprowadzić montaż miski WC z ukrytym mocowaniem. Możesz mieć pewność, że znajdziesz tu odpowiedzi na wszystkie kluczowe pytania.

Jak zabezpieczyć kran na zimę i rury przed mrozem?

Jak zabezpieczyć kran na zimę i rury przed mrozem?️

Każdego roku wielu właścicieli domów staje przed wyzwaniem, jakim jest ochrona instalacji przed zamarznięciem. Bez odpowiednich działań zamarznięta woda w rurach może prowadzić do ich pęknięcia, co w rezultacie będzie wymagało kosztownych napraw. W tym artykule opowiemy, jak zabezpieczyć rury przed mrozem, odpowiemy na inne najczęściej zadawane pytania i podzielimy się wiedzą, która pomoże Ci zachować spokój i pewność w trudnych zimowych warunkach.