Close
Wybierz język
Warszawa Warszawa
Czechy
Praga Brno
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Białoruś
Mińsk
Słowacja
Bratysława
Stany Zjednoczone
Nowy Jork
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Czechy
Ukraina
Łotwa
Białoruś
Słowacja
Stany Zjednoczone

Plamy z owoców - jak skutecznie się ich pozbyć?

Plamy z owoców potrafią przysporzyć sporo kłopotu. Sprawdź nasze porady i dowiedz się, jak usunąć stare plamy z owoców, jak wybawić plamy z malin i truskawek, albo jak usunąć nieestetyczną plamę z jabłka na białej bluzce.

Plamy z owoców – zmora wakacyjnych przyjemności

W szczególności ciepłe miesiące dają nam możliwość cieszenia się szeroką paletą dostępnych owoców sezonowych. Dobre świeże owoce jednakże są często bardzo soczyste, a co za tym idzie, ich sok często trafia na nasze ubrania. Nasze babcie wiedziały, jak skutecznie pozbyć się plamy z owoców, jednak nasze pokolenie zatraciło te podstawowe umiejętności.

Nie wiemy, jak usunąć plamy z malin, jak pozbyć się plamy z truskawek ani co zrobić, kiedy pojawi się plama z jabłka na białej bluzce.

Clean Whale proponuje garść porad na to, jak wyczyścić plamy z owoców i nie zniszczyć ubrania.

Jak usunąć stare plamy z owoców?

Zazwyczaj nie mamy czasu, żeby podjąć się ścierania plamy z owoców od razu, kiedy takowa powstanie. Dlatego też, gdy wreszcie dochodzimy do kosza z praniem, zastanawiamy się, jak usunąć stare plamy z owoców z ulubionych ubrań.

Plamy z mandarynki czy plama z jabłka na białej bluzce to jednak nie to samo co plamy z czarnych jagód czy plamy z malin na ubraniu.

Aby wyczyścić plamy z owoców będziesz potrzebować dużo cierpliwości.

Rozłóż ubranie na płaskiej powierzchni. Posyp plamę solidną ilością sody oczyszczonej. Pozostaw proszek na 24 godziny. Musisz pozwolić składnikowi zadziałać i połączyć się z zabrudzonym włóknem.

Uzbrój się w cierpliwość. Plamy z owoców są wymagające, jednak w większości przypadków da się je wyczyścić.

Plama z malin – jak usunąć?

Zajadałeś się z apetytem koszykiem owoców i nagle jeden z nich upadł Ci na bluzkę? Plamy po truskawkach i plamy z malin możesz potraktować w ten sam sposób. Zdejmij delikatnie owoc z ubrania i ściągnij z siebie ubranie, z którego chcesz pozbyć się plamy z malin.

Wrzuć je pod strumień zimnej wody – pamiętaj, im zimniejsza tym lepiej. Plamy z malin i truskawek tylko się utrwalą, jeśli zaczniesz je czyścić ciepłą wodą.

Jeżeli sama woda nie zadziała na plamy po truskawkach, spróbuj użyć octu. Plamy z malin, czarnych jagód, czy truskawek można spróbować wybawić za pomocą kilku łyżek octu. Wylej je bezpośrednio na powstałe zabrudzenie i pozostaw na pół godzinie. Po tym czasie wrzuć ubranie od razu do pralki i wypierz je normalnie w proszku do prania.

Czy warto kupować specjalne preparaty do czyszczenia plam z owoców?

Choć oddzielne środki do czyszczenia, które mają być rozwiązaniem na to, jak usunąć stare plamy z owoców, są tylko chwytem marketingowym, na pewno warto zaopatrzyć się w odplamiacz lub mydełko przemysłowe. Mają one silne działanie chemiczne, często jednak są wykonane z naturalnych składników, przez co nie zagrażają Twoim ubraniom.

Specjalne specyfiki to jednak znacznie wyższe koszty niż zwykła soda czy ocet, które każdy z nas ma w swoim domu, a które będą bardzo efektywnym sojusznikiem w walce z plamami z owoców.

Choć Clean Whale jeszcze nie ma w swojej ofercie odplamiania ubrań, to możesz podczas zwykłego sprzątania poprosić naszego cleanera o to, żeby wstawił, rozwiesił i uprasował Twoje pranie. Już teraz sprawdź naszą ofertę!

Zamówić sprzątanie
Oceń ten artykuł
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Ostatnie wpisy