Czyszczenie lodówki – eko sposoby
Szukacie eko sposobów na czyszczenie lodówki? Poznajcie porady CleanWhale i wypróbujcie, a efekt przerośnie Wasze oczekiwania!
Lodówka jest niezbędnym urządzeniem w każdej kuchni i o jej sterylność trzeba dbać. W końcu to w niej przechowujemy żywność. Jak wykonać czyszczenie lodówki, by lśniła? Poznajcie praktyczne porady, które pomogą Wam się uporać z brudem w lodówce, ale i przykrymi zapachami.
Jak wykonać czyszczenie lodówki no frost?
Lodówki no frost są praktyczne z tego powodu, że rzadko trzeba je odladzać. Jednak należy usuwać brud z drzwiczek i półek. Doskonale sprawdzi się czyszczenie lodówki octem. W ten sam sposób można wyczyścić każdą lodówkę. Wystarczy wymieszać ocet z wodą w równej proporcji i sięgnąć po miękką ściereczkę. Po przetarciu każdej półki i drzwiczek można wytrzeć je na sucho, suchą ściereczką. Ocet błyskawicznie odparowuje i nie reaguje z żywnością.
Czyszczenie lodówki domowe sposoby — poznaj inne skuteczne metody
Na pewno możesz wykonać czyszczenie lodówki sodą. Właśnie ten składnik, dostępny w każdej domowej kuchni, świetnie nadaje się do czyszczenia tego podstawowego sprzętu AGD. Wystarczy jedna łyżeczka sody oczyszczonej na jeden litr wody. Oczywiście pamiętaj, by przed myciem lodówki odłączyć ją z prądu. Następnie wyjmij wszystkie szuflady i półki, by ułatwić sobie pracę. Po umyciu możesz zostawić lodówkę otwartą na 30 minut, aby wyschła.
Pamiętaj też o wyczyszczeniu części zewnętrznej, w tym gumowej warstwie materiału przy drzwiach. Po umyciu i podłączeniu sprzętu do prądu możesz włożyć żywność z powrotem do lodówki. Pamiętaj o przykryciu jej folią lub pokrywkami, aby aromaty nie przenikały. Jeśli masz problem z zapachem w lodówce, wysyp na spodek odrobinę proszku do pieczenia, który dobrze pochłonie nieprzyjemną woń i sprawi, że lodówka będzie nie tylko czysta, ale i pachnąca.
Czyszczenie lodówki — jak odladzać?
Ważnym elementem czyszczenia lodówki raz lub dwa razy do roku jest odladzanie. Trzeba je wykonać także w przypadku lodówki no frost. Aby rozmrozić lodówkę, należy ustawić sprzęt na zero stopni i wyłączyć z kontaktu. Lodówkę należy opróżnić i wyjąć z niej wszystkie elementy. Następnie można ją umyć wodą z dodatkiem delikatnego płynu do mycia naczyń. Gdy lód z zamrażalnika się rozpuści, także ten element przecieramy wilgotną, a następnie suchą szmatką. Uszczelki można przetrzeć ściereczką namoczoną w glicerynie. Nie należy lodu usuwać mechaniczne, lodówka powinna odmrozić się sama i trzeba postępować według powyższego schematu.