Close
Wybierz język
Warszawa Warszawa
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Niemcy
Berlin
Białoruś
Mińsk
Czechy
Praga Brno
Słowacja
Bratysława
+48 732 106 566
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Ukraina
Łotwa
Niemcy
Białoruś
Czechy
Słowacja

Sposoby na czyszczenie materaca w domu

Twoje dziecko moczy materac? A może pijesz kawę w łóżku i zdarza Ci się ją wylać? Twój materac jest pełen plam, które chciałbyś wyprać, ale nie wiesz jak? Nic prostszego! Poznaj domowe sposoby na czyszczenie materaca!

Choć niektóre materace mają zdejmowalne pokrowce, to jednak zdejmowanie ich i nakładanie wymaga pracy kilku osób. Biorąc pod uwagę, że przykrywasz go prześcieradłem, a często dodatkowym ochraniaczem, nie musisz prać go w całości. Niemniej jednak czasami zdarzają się sytuacje, kiedy w losowych sytuacjach warstwy ochronne przeciekają i sam materac zostaje zabrudzony. Umówmy się, plamy te wyglądają dosyć obrzydliwie. Dlatego też warto pozbyć się plam z materaca jak najszybciej. Im dłużej zwlekasz, tym mniejsza szansa na to, że uda Ci się ich pozbyć.

Jakie są domowe sposoby na czyszczenie materaca?

Pasta sodowa

Popularną metodą jest czyszczenie materaca sodą. Wymieszaj 3 łyżki sody z 1 łyżką wody, żeby powstała pasta. Wetrzyj ją delikatnie w zabrudzenie i pozostaw na 10 minut. Weź mokrą ściereczkę i zetrzyj papkę. Jeżeli plama jest dosyć świeża, pasta sodowa powinna ją wyciągnąć.

Pachnąca soda

Czyszczenie materaca sodą można przeprowadzić jeszcze w inny sposób. Wymieszaj 2 łyżki sody z kilkoma kroplami olejku eterycznego. Posyp nią powstałą plamę i pozostaw na 15 minut. Następnie odkurz ją. Ten sposób jest szczególnie pomocny przy zapachowych plamach, jednak może nie być do końca efektywny przy pozbywaniu się brudu. Jest to znana metoda na czyszczenie materaca w domu.

Wybuchowa soda

Ten sposób będzie najlepszy na czyszczenie materaca z moczu. Choć mieszanie sody z octem może neutralizować właściwości czyszczące substancji, to może być pomocne, żeby pozbyć się plam z materaca. Posyp powstałą plamę odpowiednią ilością sody i polej ją odrobiną octu. Dzięki temu substancje wejdą w reakcję musującą i zadziałają na plamie, której chcemy się pozbyć. Po wyschnięciu należy zetrzeć powstałe grudki przy pomocy wilgotnej ściereczki. Jeśli w dalszym ciągu na materacu pozostaje plama, można ją dodatkowo polać dwoma łyżkami wody utlenionej i wetrzeć ją w plamę. Jest to również świetny sposób do pokazania dzieciom i zachęcenia, żeby same wzięły się za czyszczenie materaca w domu.

Sól

Czyszczenie materaca na sucho możemy przeprowadzić jeszcze w inny sposób. Jeśli nie mamy w domu sody, a plama jest dość świeża, możemy posypać ją solą i zostawić na pół godziny. Sól należy zdjąć z materaca ściereczką namoczoną w zimnej wodzie. Im zimniejsza, tym lepiej! Ciepła woda może utrwalić plamę na materacu.

Płyn do mycia naczyń

Jeśli chcesz pozbyć się trwałych plam z materaca, połącz płyn do mycia naczyń z wodą destylowaną w proporcji 1:1 i nałóż go na uporczywą plamę. Po 15 minutach zmyj go zimną wodą, aż do momentu, w którym przestanie się pienić. Po wyschnięciu materac powinien być jak nowy.

Parownica do ubrań

Najlepszym domowym narzędziem do uprania materaca, które część z nas ma we własnych domach, jest parownica do ubrań. Powstała dzięki urządzeniu para może sprawić, że brud zostanie wyciągnięty. Pamiętaj jednak, żeby wcześniej dokładnie odkurzyć materac. Inaczej para może sprawić, że zabrudzenia pozostaną na materacu.

Najlepszym jednak sposobem na pranie materaca jest czyszczenie chemiczne przy pomocy parownicy. Pomaga ono nie tylko w pozbyciu się plam, ale również roztoczy, bakterii i wirusów. Warto z niego skorzystać również, jeśli nasze dzieci miały ostatnio wszy, albo zwierzaki pasożyty. Cena prania materaca zaczyna się już od 70 zł! Regularne pranie materaca pomoże Ci zadbać o prawdziwie zdrowy sen!

Zamówić czyszczenie materaca
Oceń ten artykuł
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Latest blog posts
Cennik Usług Sprzątających w Warszawie - Kompleksowy Przewodnik

Cennik Usług Sprzątających w Warszawie - Kompleksowy Przewodnik️

W dzisiejszych czasach, kiedy życie staje się coraz bardziej zabiegane, wielu z nas szuka sposobów, aby zaoszczędzić czas i energię na codziennych obowiązkach, takich jak sprzątania mieszkań i domów. Z pomocą przychodzą profesjonalne firmy sprzątające, oferujące szeroki zakres usług, od podstawowego sprzątania po kompleksowe czyszczenie po remoncie. Kluczowym aspektem przy wyborze firmy jest jednak zrozumienie, jak kształtują się ceny i co wpływa na końcową wycenę usługi.

Ile kosztuje sprzątanie domu i mieszkania? Ceny i porady - Warszawa i inne miasta

Ile kosztuje sprzątanie domu i mieszkania? Ceny i porady - Warszawa i inne miasta️

Czystość w domu to nie tylko kwestia estetyki, ale również zdrowia i samopoczucia wszystkich domowników. W dzisiejszych zabieganych czasach nie każdy ma jednak czas lub energię, by samodzielnie zadbać o porządek, szczególnie w dużych przestrzeniach lub przy intensywnym trybie życia. W takich sytuacjach wiele osób decyduje się na skorzystanie z profesjonalnych usług sprzątających. Ile biorą za sprzątanie mieszkania lub domu?

Ile kosztuje pranie dywanu? - Zamów pranie chemiczne dywanu już dziś!

Ile kosztuje pranie dywanu? - Zamów pranie chemiczne dywanu już dziś!️

Zastanawiasz się, ile kosztuje pranie dywanu? Clean Whale oferuje pranie chemiczne dywanu już od 10 zł za metr!

Pranie dywanów Warszawa - Cennik

Pranie dywanów Warszawa - Cennik️

Zastanawiasz się, ile kosztuje pranie dywanów w Warszawie? Clean Whale oferuje pranie wykładzin i dywanów już od 10 zł za metr!