Close
Wybierz język
Warszawa Warszawa
Czechy
Praga Brno
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Białoruś
Mińsk
Słowacja
Bratysława
Stany Zjednoczone
Nowy Jork
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Czechy
Ukraina
Łotwa
Białoruś
Słowacja
Stany Zjednoczone

Czyszczenie mebli tapicerowanych i matowych

Czyszczenie różnych rodzajów mebli, niezależnie czy są to meble tapicerowane, matowe czy skórzane, wymaga odpowiednich metod i środków, aby utrzymać je w doskonałym stanie przez wiele lat.

Utrzymanie czystości i dobrego stanu mebli jest kluczowe dla estetyki i funkcjonalności każdego wnętrza. W zależności od materiału, z którego są wykonane, wymagają one różnorodnych metod czyszczenia i konserwacji. W tym artykule przedstawimy domowe sposoby na czyszczenie różnych rodzajów mebli oraz omówimy fachowe metody i ich przewagi.

Czyszczenie mebli domowe sposoby

Meble tapicerowane, takie jak sofy, fotele i krzesła, mogą szybko się brudzić i plamić. Oto kilka domowych sposobów na czyszczenie mebli tapicerowanych:

Soda oczyszczona i odkurzacz

Posyp tapicerkę sodą i pozostaw na kilka godzin. Następnie dokładnie odkurz meble. Soda oczyszczona absorbuje nieprzyjemne zapachy i delikatnie czyści materiał.

 • Zalety: Prosta metoda, usuwa zapachy.
 • Wady: Może nie poradzić sobie z trudniejszymi plamami.

Ocet i woda

Wymieszaj wodę z octem w stosunku 1:1 i za pomocą wilgotnej szmatki przetrzyj tapicerkę. Ocet skutecznie usuwa zabrudzenia i odświeża materiał.

 • Zalety: Skuteczne i ekologiczne.
 • Wady: Mocny zapach octu, który może być uciążliwy.

Pasta z sody i wody

Nałóż pastę z sody oczyszczonej i wody na plamę i pozostaw na kilka minut. Delikatnie przetrzyj wilgotną szmatką, a następnie osusz.

 • Zalety: Skuteczne na trudniejsze plamy.
 • Wady: Może wymagać kilku aplikacji.

Czyszczenie matowych mebli

Matowe meble, zarówno drewniane, jak i lakierowane, wymagają delikatnego podejścia, aby zachować ich wygląd. Oto kilka domowych metod:

Mikrofibra i woda

Wilgotna ściereczka z mikrofibry skutecznie usuwa kurz i lekkie zabrudzenia z matowych powierzchni, nie pozostawiając smug.

 • Zalety: Bezpieczna i łatwa metoda.
 • Wady: Nie radzi sobie z tłustymi plamami.

Roztwór mydła kastylijskiego

Wymieszaj kilka kropel mydła kastylijskiego z wodą i za pomocą miękkiej szmatki przetrzyj powierzchnię mebli. To mydło jest delikatne i skutecznie usuwa brud.

 • Zalety: Delikatne i skuteczne.
 • Wady: Może wymagać wytarcia do sucha, aby uniknąć zacieków.

Ocet i oliwa z oliwek

Wymieszaj ocet z oliwą z oliwek w stosunku 1:1 i przetrzyj meble, aby usunąć zabrudzenia i nadać im połysk.

 • Zalety: Naturalne i skuteczne.
 • Wady: Może pozostawić tłuste ślady, jeśli nie zostanie dokładnie wytarte.

Czyszczenie i konserwacja mebli skórzanych

Meble skórzane wymagają regularnej pielęgnacji, aby zachować swój elegancki wygląd i trwałość. Oto kilka domowych sposobów na czyszczenie i konserwację mebli skórzanych:

Mydło glicerynowe i woda

Wymieszaj mydło glicerynowe z wodą i przetrzyj skórzane meble wilgotną szmatką. Mydło glicerynowe jest delikatne dla skóry i skutecznie usuwa zabrudzenia.

 • Zalety: Delikatne i skuteczne.
 • Wady: Wymaga wytarcia do sucha.

Oliwa z oliwek i ocet

Wymieszaj oliwę z oliwek i ocet w stosunku 1:1 i przetrzyj skórzane powierzchnie. Następnie osusz miękką szmatką.

 • Zalety: Nawilża i czyści skórę.
 • Wady: Może pozostawić tłuste ślady, jeśli nie zostanie dokładnie wytarte.

Mleko i soda

Przygotuj pastę z mleka i sody oczyszczonej i nałóż na zabrudzenia. Pozostaw na kilka minut, a następnie przetrzyj wilgotną szmatką i osusz.

 • Zalety: Skutecznie usuwa plamy.
 • Wady: Może wymagać kilku aplikacji.

Fachowe metody czyszczenia mebli

 1. Profesjonalne czyszczenie mebli tapicerowanych: Fachowcy używają zaawansowanych metod i sprzętu, które gwarantują głębokie i skuteczne czyszczenie tapicerki materiałowej. Jedną z popularnych metod jest pranie ekstrakcyjne, polegające na aplikacji środka czyszczącego i jego odsysaniu razem z zabrudzeniami za pomocą specjalistycznego odkurzacza. Ta technika zapewnia dogłębne czyszczenie i skutecznie usuwa trudne plamy. Inną metodą jest czyszczenie parowe, gdzie gorąca para jest wykorzystywana do usuwania brudu i bakterii z tapicerki, bez użycia środków chemicznych. Ta metoda nie tylko czyści, ale również dezynfekuje tapicerkę.
 2. Czyszczenie i konserwacja mebli skórzanych: Profesjonalna pielęgnacja skóry obejmuje zaawansowane techniki, które zapewniają jej długotrwałą ochronę i piękny wygląd. Czyszczenie maszynowe, przy użyciu specjalistycznych maszyn, dokładnie usuwa brud z powierzchni skóry, nie uszkadzając jej struktury. Po tym zabiegu profesjonaliści stosują środki impregnujące i kondycjonujące, które nawilżają skórę i tworzą warstwę ochronną, przedłużając jej żywotność i zabezpieczając przed przyszłymi zabrudzeniami.
 3. Fachowe czyszczenie matowych mebli: Profesjonaliści stosują specjalistyczne środki i techniki, które skutecznie czyszczą matowe powierzchnie bez ich uszkadzania. Używają produktów przeznaczonych do matowych powierzchni, które skutecznie usuwają zabrudzenia i nie pozostawiają smug. Dodatkowo wysokiej jakości ściereczki z mikrofibry w połączeniu z profesjonalnymi środkami czyszczącymi pomagają usunąć nawet najtrudniejsze zabrudzenia, zapewniając skuteczność i delikatność w jednym.

CleanWhale - profesjonalne czyszczenie mebli

Jesteśmy popularną platformą, oferującą kompleksowe usługi sprzątania, w tym fachowe czyszczenie różnych rodzajów mebli. Skorzystanie z usług CleanWhale nie tylko zwiększa szanse na odpowiedni efekt, lecz również pozwala uniknąć kosztownych błędów, które mogą wynikać z samodzielnych prób radzenia sobie z zabrudzeniami.

Oferujemy atrakcyjne ceny, złożenie zamówienia zajmie Ci dosłownie kilka minut. Nasi wykonawcy gwarantują skuteczność i terminowość. Stosowane przez nich środki posiadają aktualne atesty, potwierdzające ich bezpieczeństwo dla zdrowia i środowiska. Przekonaj się, na ile wygodne jest zamawianie usług czystościowych drogą online i dołącz do grona zadowolonych klientów CleanWhale.

Zamów сzyszczenie mebli
Oceń ten artykuł
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Ostatnie wpisy