Close
Wybierz język
Warszawa Warszawa
Czechy
Praga Brno
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Białoruś
Mińsk
Słowacja
Bratysława
Stany Zjednoczone
Nowy Jork
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Czechy
Ukraina
Łotwa
Białoruś
Słowacja
Stany Zjednoczone

Harmonogram sprzątania - jak się za to zabrać?

Wszystkim zależy na czystym i przytulnym mieszkaniu. W utrzymaniu porządku w domu pomocnym narzędziem jest grafik sprzątania. Plan sprzątania domu pomoże Ci nie tylko pamiętać obowiązkach domowych, ale także zapewni uporządkowaną i pachnącą przestrzeń.

Przygotuj z nami swój grafik sprzątania!

Porządki domowe są nierozłączną częścią dorosłego życia. Często zabieramy się do nich po omacku, przez co wydaje nam się, że wciąż sprzątamy, a w mieszkaniu cały czas jest bałagan i brud. Pomocnym rozwiązaniem będzie przygotowanie sobie planu sprzątania domu, ponieważ każde mieszkanie jest inne i wymaga innego harmonogramu porządków.

Jak rozpisać harmonogram sprzątania?

Na początek weź kartkę i długopis. Rozpisz sobie każde pomieszczenie w swoim mieszkaniu wraz z czynnościami, które muszą się znaleźć w Twoim planie sprzątania.

Niektóre rzeczy jak zmiana pościeli czy mycie zlewu, wanny i sedesu w łazience, powinno się wykonywać raz w tygodniu. Inne natomiast – mycie piekarnika, odkamienianie zmywarki, wykonuje się zdecydowanie rzadziej. Przy każdej wypisanej czynności w swoim planie sprzątania powinieneś więc wypisać częstotliwość, z jaką chciałbyś je przeprowadzać.

Poniżej znajdziesz plik do ściągnięcia „sprzątanie – grafika”, który możesz sobie wydrukować i wykorzystać do sporządzenia harmonogramu sprzątania.

Niech Twój grafik sprzątania uwzględnia dodatkowe czynności

Niektóre rzeczy, nie są stricte przypisane do pomieszczeń. Pamiętaj również o takich czynnościach jak robienie, rozwieszanie i składanie prania, wyrzucanie śmieci, czy odkładanie rzeczy na swoje miejsca.

Poniżej znajdziesz nasz grafik sprzątania, wzór, który pomoże Ci rozpracować plan dopasowany do Twojej sytuacji.

Grafik sprzątania – wzór

Zrób tabelkę, którą podzielisz na siedem kolumn i cztery wiersze. Kolumny będą odpowiadały dniom tygodnia, a wiersze czterem tygodniom – jest to najprostsza rozpiska planu sprzątania domu.

Pamiętaj, że Twój harmonogram sprzątania musi być dostosowany do Twoich potrzeb i możliwości. Dlatego, jeśli wiesz, że we wtorek masz do późna zajęcia z angielskiego, wrzuć sobie tam raczej coś małego, jak zmiana pościeli. Natomiast jeśli w środy wracasz wcześniej z pracy i masz wolne popołudnia, uwzględnij to w swoim harmonogramie sprzątania.

Sprzątanie - grafika

Poniżej znajdziesz grafikę, która pomoże Ci przygotować Twój własny grafik sprzątania. Znajdziesz w nim również cenne wskazówki, jakie rzeczy uwzględnić, o których często zapominamy – odkurzenie kontaktów, odświeżenie pralki, przetarcie frontów w kuchni.

Najważniejsza rzecz, którą warto zawrzeć w planie sprzątania domu

Czasami warto część obowiązków oddać profesjonalistom. Clean Whale oferuje profesjonalne usługi porządkowe, podczas których specjaliści wysprzątają Ci cały dom, a Ty będziesz mógł cieszyć się wolnym weekendem i spotkać się z przyjaciółmi lub spędzić więcej jakościowego czasu ze swoją rodziną.

Oferta sprzątania mieszkania zaczyna się już od 175 zł, jednak nie daj się zwieść – wychodzimy naprzeciw wymaganiom naszych klientów i dzielimy się z nimi wieloma kodami promocyjnymi, żeby mogli nie tylko cieszyć się wolnym czasem, ale również zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Zamów usługę sprzątania już dzisiaj i sprawdź sam, jak ta niewielka kwota przełoży się na znaczący wzrost Twojego komfortu!

Zamówić sprzątanie
Oceń ten artykuł
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Ostatnie wpisy
Radar pogodowy Warszawa – gdzie sprawdzić aktualne opady i burze

Radar pogodowy Warszawa – gdzie sprawdzić aktualne opady i burze️

Radar pogodowy to jedno z najważniejszych narzędzi dla każdego mieszkańca Warszawy, który chce być na bieżąco z warunkami atmosferycznymi. Dzięki niemu można w czasie rzeczywistym sprawdzić, gdzie pada deszcz, śnieg lub grad, czy zbliża się burza i jak intensywne są opady. W tym artykule wyjaśniamy, jak działa radar pogodowy, gdzie znaleźć aktualne dane dla Warszawy, jak je interpretować oraz do czego przydaje się radar pogody w codziennym życiu.

Edukacja Hybrydowa i Przestrzenie Co-Learningowe: Rewolucja w Nowoczesnym Nauczaniu

Edukacja Hybrydowa i Przestrzenie Co-Learningowe: Rewolucja w Nowoczesnym Nauczaniu️

W dobie cyfryzacji edukacja hybrydowa zyskuje na znaczeniu. Łącząc elementy tradycyjnego nauczania z technologią, oferuje studentom adaptacyjne i personalizowane doświadczenia. Przestrzenie co-learningowe wspierają tę transformację, kreując inspirujące środowiska do nauki i współpracy. Jakie korzyści przynoszą? Jakie strategie należy wdrożyć, aby osiągnąć maksymalny efekt? Odpowiadamy na te pytania, przybliżając najnowsze trendy w edukacji hybrydowej.

"Kuchnia Przyszłości: Jak Smart Home i IoT Zmienią Twoje Codzienne Gotowanie"

"Kuchnia Przyszłości: Jak Smart Home i IoT Zmienią Twoje Codzienne Gotowanie"️

W erze cyfrowej, gdzie nasze domy stają się coraz bardziej zintegrowane z technologią, kuchnia – serce domu – nie zostaje w tyle. Smart home i IoT (Internet Rzeczy) wkraczają do kuchennych wnętrz, przynosząc za sobą wiele innowacyjnych i praktycznych rozwiązań, które nie tylko usprawniają codzienne gotowanie, ale także zwiększają komfort i efektywność zarządzania tym ważnym pomieszczeniem. W tym artykule przyjrzymy się, jak inteligentne technologie przekształcają kuchnię, jakie są kluczowe korzyści z ich zastosowania oraz jak możesz czerpać radość z gotowania na nowo odkryty, nowoczesny sposób. Odpowiemy również na najczęściej zadawane pytania dotyczące inteligentnych kuchni i wyjaśnimy, dlaczego warto zainwestować w tę technologii przyszłości.