Close
Wybierz język
Warszawa Warszawa
Czechy
Praga Brno
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Białoruś
Mińsk
Słowacja
Bratysława
Stany Zjednoczone
Nowy Jork
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Czechy
Ukraina
Łotwa
Białoruś
Słowacja
Stany Zjednoczone

Jak myć lodówkę - czym, jak często i na co zwrócić uwagę, aby nasze jedzenie było bezpieczne

To, jak myć lodówkę oraz jakie dobrać środki ma kluczowe znaczenie, aby nasze jedzenie było bezpieczne, a w lodówce nie powstawały kolejne grzyby i bakterie.

Jak umyć lodówkę domowymi sposobami

Lodówka bez wątpienia jest jednym z najważniejszych sprzętów w każdym domu, a pomimo tego często jest pomijania podczas rutynowych porządków domowych. Dbanie o jej czystość jest jednak tak samo ważne, jak ścieranie kurzów czy mycie blatów kuchennych – brak regularności może doprowadzić do rozwoju bakterii na przechowywanym pożywieniu! Warto wyrobić sobie nawyk sprawdzania terminu ważności produktów w lodówce przynajmniej raz w tygodniu, by nie dopuścić do powstawania brzydkich zapachów. Trzeba także pamiętać o regularnym myciu, by zachować porządek w lodówce.

Czym myć lodówkę w środku? Można w tym celu wykorzystać zarówno domowe metody, jak i profesjonalne środki czystości. Jednym z najpopularniejszych domowych sposobów jest wykorzystanie wody zmieszanej z octem, który ma właściwości odkażające. Zapach octu może być jednak drażniący, dlatego można także użyć soku z cytryny lub sody oczyszczonej. Czyszczenie wnętrza lodówki jest najważniejsze, ale na zewnętrznej obudowie również pojawiają się zabrudzenia, takie jak ślady po palcach lub opary tłuszczu. Czym umyć lodówkę z zewnątrz? Można wykorzystać dokładnie tych samych środków jak do wnętrza urządzenia.

Akcesoria do lodówki, które sprawią, że zapanuje porządek w lodówce

Warto stosować akcesoria do lodówki, które wydłużą świeżość przechowywanych produktów i pozwolą zachować porządek w lodówce na dłużej. Specjalne pojemniki pozwolą posegregować żywność według różnych typów i zapobiegną przenoszeniu się zapachów między różnymi produktami. Ponadto, dzięki przechowywaniu jedzenia w specjalnych pudełkach, czyszczenie lodówki zajmie mniej czasu, niż przenoszenie każdego produktu osobno. Warto wybrać akcesoria wykonane ze szkła, ponieważ nie wchodzą one w kontakt z żywnością. Ponadto każdy pojemnik powinien mieć uszczelkę, która uchroni przed rozprzestrzenianiem się zapachów. Czym umyć lodówkę, gdy zajdzie taka potrzeba? Do przecierania półek i szuflad będą potrzebne ściereczki i patyczki kosmetyczne pozwolą dokładnie oczyścić nawet wąskie szczeliny między półkami.

Czym umyć lodówkę - profesjonalne środki czystości kontra ekologiczne metody

Czym czyścić lodówkę – naturalnymi metodami, czy środkami czyszczącymi? Osoby, które wybierają czyszczenie lodówki za pomocą octu, cytryny lub sody oczyszczonej argumentują swój wybór twierdzeniem, że środki tego typu nie wchodzą w kontakt z żywnością, a więc są bezpieczniejsze. Ich atutem jest także łatwa dostępność – to podstawowe artykuły, które można znaleźć niemal w każdym domu. Co prawda, profesjonalne środki czystości w przypadku szczególnie uporczywych, trudniejszych zabrudzeń mogą szybciej przywrócić porządek w lodówce, ale związki chemiczne obecne w ich składzie mogą stanowić zagrożenie dla artykułów spożywczych. Najlepiej więc wybrać środki na bazie naturalnych składników, a jeśli stan lodówki wymaga gruntownego czyszczenia, to dobrym pomysłem będzie skorzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej, która szybko i skutecznie przywróci urządzenie do dobrego stanu - zamów nas, zamiast zastanawiać się jak myć lodówkę!

Zamów mycie lodówki
Oceń ten artykuł
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Ostatnie wpisy
Pluskwy w łóżku – dlaczego atakują w nocy i jak się ich pozbyć?

Pluskwy w łóżku – dlaczego atakują w nocy i jak się ich pozbyć?️

Owady, o których pójdzie mowa niżej, to jedne z najbardziej uciążliwych pasożytów, które mogą zamieszkać w naszych domach. Ich obecność budzi dyskomfort i niepokój, zwłaszcza gdy zaczynają zostawiać ślady na skórze. Pluskwy łóżkowe - ugryzienie pluskwy bywa bolesne i prowadzi do swędzenia, a same owady są mistrzami ukrywania się. W tym poradniku przyjrzymy się ich zachowaniu, wyjaśnimy, skąd się biorą pluskwy w łóżku, oraz podpowiemy, jak się ich skutecznie pozbyć.

Pluskwa domowa – zwalczanie problemu skutecznymi metodami

Pluskwa domowa – zwalczanie problemu skutecznymi metodami️

Pluskwy to owady, które coraz częściej pojawiają się w naszych domach i mieszkaniach. Ich obecność wywołuje nie tylko dyskomfort, ale także liczne pytania: skąd się biorą, czy ugryzienia są groźne dla zdrowia i jak się ich pozbyć? Problem pluskiew w Warszawie i innych dużych miastach staje się coraz bardziej powszechny, a ich zwalczanie wymaga wiedzy i skutecznych metod. W tym poradniku dowiesz się, jak sobie z nimi poradzić.

Psotnik zakamarnik, mole książkowe - metody na robaczki w książkach

Psotnik zakamarnik, mole książkowe - metody na robaczki w książkach️

Książki to nie tylko źródło wiedzy, ale także wyjątkowy element naszego życia, który wymaga troski i odpowiedniego przechowywania. Niestety, nawet najlepiej utrzymane biblioteczki mogą stać się domem dla owadów, takich jak mól książkowy, psotnik kołatek czy inne. W tym poradniku dowiesz się, jak je rozpoznać, jakie szkody mogą wyrządzić oraz jak skutecznie chronić swoje zbiory.