Close
Wybierz język
Warszawa Warszawa
Czechy
Praga Brno
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Białoruś
Mińsk
Słowacja
Bratysława
Stany Zjednoczone
Nowy Jork
+48 732 106 566
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Czechy
Ukraina
Łotwa
Białoruś
Słowacja
Stany Zjednoczone

Jak sprawnie posprzątać dom, nie tylko na co dzień, ale również po imprezie, czy remoncie

Od tego jak sprawnie sprzątać mieszkanie zależy wiele, ale najwięcej zależy od Ciebie! Zobacz jakie to proste, gdy zastosujesz się do kilku wskazówek.

Sprawdzone porady jak sprzątać mieszkanie, aby zrobić to sprawniej!

Sprzątanie mieszkania nie musi być kłopotliwe. Dzięki kilku wskazówkom i sztuczkom można jednak szybko i skutecznie dowiedzieć się jak sprzątać w domu i wykonać pracę. Oto kilka sprawdzonych wskazówek, jak sprzątać mieszkanie szybko i skutecznie:

  • Stworzenie planu. Zanim zaczniemy sprzątanie, należy poświęć kilka minut na sporządzenie planu - tego, co należy zrobić. Pomoże to zachować porządek i koncentrację podczas sprzątania.
  • Rozpoczęcie od głównych obszarów. Na początku należy skupić się najpierw na głównych obszarach, takich jak kuchnia i łazienka. Miejsca te mają tendencję do gromadzenia największej ilości brudu i kurzu, dlatego ważne jest, aby najpierw je wyczyścić.
  • Drobiazgi. Gdy już uporamy się z głównymi obszarami, nie zapominajmy o wszystkich drobiazgach, które również należy wyczyścić. Powinniśmy wytrzeć małe powierzchnie pułkowe, zdjęcia i bibeloty, odkurzyć dywany i podłogi — lista jest długa!
  • Nieodkładanie. Jednym z największych błędów popełnianych przez ludzi podczas sprzątania mieszkania jest odkładanie rzeczy później. Pod koniec sesji sprzątania poświęć kilka minut, aby posprzątać bałagan, który został przeniesiony podczas sprzątania. Pomoże to utrzymać mieszkanie w czystości i porządku jeszcze długo po zakończeniu sprzątania. Żadne sposoby na sprzątanie domu nie będą skuteczne, jeśli nie będziemy przestrzegali tej zasady.

Jak sprzątać mieszkanie za pomocą ekologicznych środków

Istnieją liczne sposoby na sprzątanie domu bez uciekania się do ostrych lub toksycznych chemikaliów. Niektóre proste zmiany mogą mieć duże znaczenie zarówno dla zdrowia, jak i środowiska.

Jednym ze sposobów na zmniejszenie ilości toksycznych chemikaliów w domu jest wybór mniej szkodliwych środków czyszczących. W miarę możliwości należy szukać naturalnych, biodegradowalnych lub nietoksycznych środków czyszczących. Alternatywnie możesz stworzyć własne środki czyszczące, używając takich składników, jak ocet, soda oczyszczona i olejki eteryczne. Jeśli nie wiemy, jak sprzątać ekologicznie, w internecie jest mnóstwo przepisów na domowe, naturalne środki czyszczące. Dzięki nim nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale także będą znacznie lepsze dla środowiska niż kupowane w sklepie chemiczne środki czyszczące.

Należy zwrócić uwagę na sposób, w jaki używamy wody podczas czyszczenia. Trzeba zakręcać kran podczas mycia kuchni, podług i kiedy tylko jest to możliwe. Domowe sposoby sprzątania domu mogą też być skuteczne jak najlepsze kosmetyki!

O co zadbać podczas remontu, by potem nie sprzątać mieszkania przez cały dzień?

Jak sprawnie posprzątać dom po remoncie to jedno z częstych pytań przy pracach renowacyjnych. Podczas remontu domu utrzymanie czystości może być trudne. Istnieje jednak kilka kroków, które można wykonać, aby ułatwić czyszczenie po remoncie. Zatem jak sprzątać mieszkanie po remoncie i robić to skutecznie? Najpierw należy postarać się wykonywać jak najwięcej pracy poza domem. Pomoże to zminimalizować ilość brudu i kurzu zalegającego w środku. Należy przykryć wszelkie powierzchnie, których nie chcemy zabrudzić plastikową folią lub szmatkami. To znacznie uprości czyszczenie. Warto też trzymać w pobliżu szufelkę i szczotkę, aby zamiatać wszelkie zanieczyszczenia, które trafią do domu. Na koniec każdego dnia remontu warto wytrzeć wszelkie powierzchnie, które zabrudziły się podczas renowacji. Pomoże to utrzymać przestrzeń życiową w czystości do czasu zakończenia prac remontowych.

Zamów sprzątanie mieszkania
Oceń ten artykuł
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Ostatnie wpisy