Close
Wybierz język
Warszawa Warszawa
Czechy
Praga Brno
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Białoruś
Mińsk
Słowacja
Bratysława
Stany Zjednoczone
Nowy Jork
+48 732 106 566
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Czechy
Ukraina
Łotwa
Białoruś
Słowacja
Stany Zjednoczone

Jak szybko posprzątać mieszkanie i nie stracić na to całego dnia?

Chcesz się dowiedzieć, jak szybko posprzątać mieszkanie, żeby mieć więcej czasu dla siebie? Zobacz nasze wskazówki na to, jak szybko ogarnąć dom, jak posprzątać biurko i jak sprawnie zaprowadzić porządek w szafie.

Dowiedz się, jak szybko posprzątać mieszkanie

Każdy z nas lubi przebywać w czystej przestrzeni, jednak niekoniecznie mamy ochotę i czas na to, żeby spędzać całe dnie na porządkowaniu mieszkania. Poznaj nasze sposoby na to, jak posprzątać dom, żeby utrzymać w nim porządek i nie marnować czasu.

Jak sprawnie posprzątać dom krok po kroku?

Dobrym sposobem na to, jak szybko posprzątać mieszkanie, jest wypracowanie sobie rutyny, która będzie pasowała akurat Tobie. Przeczytaj nasze wskazówki na to, jak posprzątać dom i spróbuj wykorzystać je podczas swoich porządków – zobaczysz sprzątanie od razu stanie się przyjemniejsze i z czasem zaczniesz wykonywać te czynności automatycznie.

Zacznij od tego, żeby poodkładać rzeczy na swoje miejsca – zabierz brudne naczynia do kuchni, odłóż książki, których obecnie nie czytasz, na półki, ubrania albo wrzuć do prania, albo powieś na wieszaku, a różne drobiazgi przenieś tam, gdzie powinny być.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak szybko posprzątać mieszkanie, to musisz sam najpierw zorganizować swoją przestrzeń i upewnić się, że każda rzecz w Twoim domu ma swoje miejsce. To sprawi, że sprzątanie stanie się automatyczne.

Weź ściereczkę i spryskiwacz antystatyczny albo mokre chusteczki. Przetrzyj kurze z widocznych powierzchni – z szafki nocnej, komody, stolika. Pamiętaj o mniej oczywistych miejscach jak parapety, uchwyty szafek, kontakty.

Przejdź się po każdym pokoju i nie zastanawiaj się zbytnio nad tym, co robisz. Jeżeli na jakiejś odkurzanej przestrzeni stoją bibeloty, warto jest je podnieść i zetrzeć też kurz pod nimi.

Jeżeli masz trochę więcej czasu, odkurz podłogi i umyj je. To sprawi, że Twoje mieszkanie będzie ładnie pachniało.

Nie wiesz, jak szybko posprzątać swój dom?

Aby poznać odpowiedź na pytanie, jak posprzątać mieszkanie, musisz wypróbować różne sprawdzone sposoby i trzymać się tylko tych, które sprawdzają się u Ciebie. Inne sposoby na szybkie sprzątanie pokoju będą wartościowe w wielkim domu, a inne w kawalerce.

Przed rozpoczęciem porządków otwórz okna na oścież, to pomoże Ci odświeżyć pomieszczenia. Włącz sobie muzykę albo podcast, żeby wprowadzić się w dobry nastrój. Możesz też zapalić świeczkę albo kadzidło, żeby zniwelować nieprzyjemne zapachy.

Nastaw sobie stoper. Ogarnięcie jednego pomieszczenia bez mycia podłóg powinno zająć Ci maksymalnie dziesięć minut, bez względu na jego wielkość (o ile robisz to regularnie – jeśli jest zagracone, poświęć trochę czasu, żeby pozbyć się niepotrzebnych rzeczy). Jeżeli jednak zdecydujesz się na umycie podłogi, możesz spokojnie liczyć 20-25 minut na jedno pomieszczenie.

Bałagan w miejscu pracy – jak posprzątać biurko?

Pandemia sprawiła, że znacznie więcej osób zaczęło pracować z domu. Dlatego ważne jest, żeby dla efektywnej pracy utrzymywać wokół siebie porządek. To sprawi, że będziemy się lepiej skupiać na wykonywanych zadaniach.

Najlepiej będzie, jak posprzątasz biurko każdego dnia przed rozpoczęciem pracy. W tym celu zdejmij z niego wszystkie niepotrzebne rzeczy. Pod ręką zostaw tylko to, czego naprawdę potrzebujesz do pracy – komputer, kalendarz, notes, słuchawki i kubek z kawą.

Przetrzyj powierzchnię biurka płynem antystatycznym albo mokrą ściereczką. Ta prosta czynność zajmie Ci mniej niż pięć minut, a pozwoli cieszyć się czystą i pachnącą przestrzenią.

Zmora każdego mieszkania – rozgardiasz w szafie

Najłatwiejszym rozwiązaniem na pytanie, jak szybko posprzątać w szafie jest trzymanie jak największej ilości rzeczy na wieszakach. W ostatnich latach powstały najrozmaitsze ich rodzaje, które pozwalają na wieszanie określonych rzeczy w odpowiedni sposób. Są oddzielne wieszaki do spodni, oddzielne do szalików i jeszcze inne do garniturów.

Innym sposobem na to, jak szybko posprzątać w szafie jest przechowywanie oddzielnej kategorii ubrań nie tylko w oddzielnych szufladach, ale też w oddzielnych pudełkach w środku szuflad. Organizacja szafy sprawi, że będzie Ci łatwiej odkładać rzeczy na miejsce, a co za tym idzie, sprzątanie szafy zajmie Ci znacznie mniej czasu następnym razem.

Gdzie nauczę się najlepiej, jak szybko posprzątać dom?

Jeżeli jesteś nowicjuszem w sprzątaniu, dobrze jest poprosić specjalistę, żeby pokazał Ci, jak szybko posprzątać Twoje mieszkanie. Zamów już dziś usługę sprzątania od Clean Whale i zobacz, jak nasi cleanerzy sprawnie uporządkują Twoją przestrzeń.

Zamówić sprzątanie domu
Oceń ten artykuł
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Ostatnie wpisy