Close
Wybierz język
Warszawa Warszawa
Czechy
Praga Brno
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Białoruś
Mińsk
Słowacja
Bratysława
Stany Zjednoczone
Nowy Jork
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Czechy
Ukraina
Łotwa
Białoruś
Słowacja
Stany Zjednoczone

Pluskwy w materacu? Skutecznie pozbyj się tego problemu!

Pranie materaca moze okazać się konieczne, jeśli znajdziesz pluskwy w materacu - przeczytaj, jakie są sprawdzone sposoby na wyczyszczenie tapicerki lub zamów profesjonalny serwis do domu.

Pluskwy w materacu — czym są i skąd się biorą?

Pluskwa domowa to gatunek niewielkich owadów w kolorze brązowym, posiadających owalne i spłaszczone ciało. Ich wielkość waha się od 3 do 5 mm. Są to owady, które wychodzą na żer podczas całkowitej ciemności. Nie są łatwe do wykrycia, uwielbiają ciasne przestrzenie, jednak znajdujące się blisko człowieka. Człowiek stanowi dla nich główne źródła pożywienia, bowiem podczas kąsania żywią się jego krwią. Wszystkie te czynniki wpływają na to, iż pluskwy pojawiają się najczęściej w materacu, który stanowi dla nich idealne schronienie.

Regularne pranie materaca z pewnością pomoże zapewnić czystość, jednak nie daje stuprocentowej ochrony przed pojawieniem się szkodników. Materac nie jest jednak jedynym miejscem — zasłony, firanki, szczeliny ścian, rolety, żaluzje. - wszystkie te miejsca równie mocno narażone są na żerowanie pluskiew. Pewnym jest natomiast, iż pluskwy w materacu stanowią największe zagrożenie dla człowieka ze względu na brak kontroli otoczenia podczas snu i bliskość siedlisk szkodników do ciała człowieka.

Jak rozpoznać, że w materacu pojawiły się pluskwy?

Mimo iż własnego łóżka używamy niemal każdego dnia, wykrycie pluskiew w materacu początkowo nie należy do prostych zadań. Najczęściej pierwszym symptomem, że w naszym łóżku pojawiły się niechciane szkodniki, są ugryzienia na ciele. Pluskwy żywią się krwią człowieka, a podczas snu nie jesteśmy w stanie zapobiec ich żerowaniu. Kolejnym elementem, który może wskazywać na obecność pluskiew w materacu, są niewielkie plamy krwi czy brązowe kropki na pościeli.

Jeśli zaobserwujemy tego typu zanieczyszczenia pościeli, koniecznie należy przeprowadzić pranie materaca, pokrowca, poduszek i innych podobnych elementów, które posiadamy w naszym łóżku. Ważne jest, by pranie przeprowadzić w temperaturze przynajmniej 60 stopni Celsjusza. Oprócz tego warto również przeglądnąć inne miejsca w domu, w których istnieje podejrzenie, że pluskwy mogły się pojawić. Jeśli mamy pewność, że posiadamy pluskwy w materacu, możemy być również pewni, że przeniosły się one do innych części domu.

W jaki sposób radzić sobie z pluskwami w materacu?

Pluskwy w materacu to bardzo uciążliwa sprawa, utrudniająca sen i powodująca niechciane ugryzienia na skórze. Jeśli mamy podejrzenie, że w naszym materacu pojawiły się szkodniki, możemy podjąć różne działania, by zapobiec ich dalszemu rozprzestrzenianiu się. W pierwszej kolejności jest to pranie materaca i wszystkich elementów pościelo, co z pewnością zatrzyma, a przynajmniej spowolni proces rozprzestrzeniania się szkodnika.

Oprócz tego istnieją środki chemiczne ułatwiające walkę z pluskwami w materacu i nie tylko. Są to jednak środki toksyczne i należy uważać przy ich używaniu. Aby mieć pewność, że walka z pluskwami idzie po naszej myśli, można skorzystać z pomocy różnych firm zajmujących się usuwaniem szkodników. Posiadają one profesjonalny sprzęt, który z łatwością poradzi sobie z pluskwami. Nic jednak nie daje większej ochrony od pluskiew niż regularne pranie materaca oraz dokładne sprzątanie całego domu.

Zamów pranie materaca
Oceń ten artykuł
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Ostatnie wpisy