Close
Wybierz język
Warszawa Warszawa
Czechy
Praga Brno
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Białoruś
Mińsk
Słowacja
Bratysława
Stany Zjednoczone
Nowy Jork
+48 732 106 566
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Czechy
Ukraina
Łotwa
Białoruś
Słowacja
Stany Zjednoczone

Porządek w domu oraz sprzątanie kuchni - od czego zacząć?

Interesuje Cię, od czego zacząć sprzątanie? Firma Clean Whale dzieli się sprawdzonymi wskazówkami na sprzątanie mieszkania, łazienki i sprzątanie kuchni. Od czego zacząć? Zobacz sam!

Porządki dla początkujących: od czego zacząć sprzątanie?

Rozpocząłeś dorosłe życie i nie wiesz, jak je ogarnąć? Zaczynasz mieszkanie na swoim i nie ma obok mamy, która podpowiedziałaby Ci, od czego zacząć sprzątanie domu? Z pomocą przychodzi firma sprzątająca Clean Whale, która podpowie Ci, jak wygląda sprzątanie mieszkania i od czego zacząć.

Sprzątanie domu - Od czego zacząć?

Zanim przystąpisz do porządków, zastanów się, czy na pewno masz wszystko pod ręką. Niewątpliwie przyda Ci się sprawny odkurzacz, zapas ściereczek i gąbek, miednica lub wiaderko i środki czystości.

Są trzy szkoły sprzątania – jeden preparat do wszystkiego (nie polecamy – mycie sedesu i biurka tym samym płynem nie jest najrozsądniejszym pomysłem), oddzielny środek do każdej powierzchni (tylko nie przesadź, naprawdę nie potrzebujesz osobnego płynu do mycia lodówki, mycia piekarnika, mycia kuwety itd.), albo zapasy sody, octu i olejków eterycznych, z których przygotujesz cały wachlarz środków czystości, które w zależności od użytych proporcji, pomogą Ci pokonać inne zabrudzenia.

Jeśli nurtuje Cię, od czego zacząć sprzątanie, to zacznij od stworzenia atmosfery – zapal świeczki lub kadzidła, włącz ulubioną playlistę bądź podcast, otwórz okna na oścież.

Sprzątanie mieszkania – od czego zacząć?

Najlepiej będzie, jeśli zaczniesz sprzątanie mieszkania od pierwszego pomieszczenia i potem stopniowo będziesz je porządkować jedno po drugim, albo zgodnie ze wskazówkami zegara.

Chodzi o to, żeby nie roznosić brudu po mieszkaniu, tylko stopniowo się go pozbywać.

Niektórzy też zapytani, od czego zacząć sprzątanie domu, odpowiedzą, żeby zacząć od sprzątania na sucho i sprzątanie na mokro zostawić na później. To znaczy, zacznij porządki od odłożenia wszystkiego na swoje miejsce, poprawienia poduszek na kanapie, złożenia koców, wyrzucenia niepotrzebnych rzeczy, zmienienia pościeli.

Dopiero, gdy mieszkanie wygląda schludnie, zacznij ścierać kurze, czyścić armaturę, odkurzać i myć podłogi.

Nigdy nie zaczynaj sprzątania mieszkania od łazienki – będzie Ci ona potrzebna do płukania ściereczek i wymieniania wody do mycia podłóg.

Sprzątanie kuchni – od czego zacząć?

Kuchnia obok łazienki jest najszybciej brudzącym się pomieszczeniem naszego domu. Odpryski, ślady tłuszczu, zabrudzenia nieznanego pochodzenia – kto z nas tego nie zna?

Szczególnie robiąc to pierwszy raz, zastanawiamy się, od czego zacząć sprzątanie kuchni.

Na początek pochowaj rzeczy z blatu – poustawiaj rzeczy w szafkach w taki sposób, żeby na wierzchu pozostało jak najmniej rzeczy. To sprawi, że automatycznie cała przestrzeń będzie wyglądała schludniej.

To jest też dobry moment, żeby wstawić zmywarkę, albo umyć naczynia.

Kiedy już nie masz na blacie zbędnych rzeczy, przetrzyj z kurzu i zabrudzeń blaty i fronty szafek. Przetrzyj też stół i krzesła. Jeżeli na stole znajdują się jakieś zbędne rzeczy, to je również odłóż na swoje miejsca.

W międzyczasie spryskaj płytę kuchenną i zlew odpowiednimi środkami i pozostaw, aby substancje zaczęły działać.

Wymień też ręczniki kuchenne na świeże.

Po co najmniej 15 minutach spłucz środki czystości z kuchenki i umywalki.

Jeżeli masz więcej czasu, możesz też podjąć się mycia lodówki, piekarnika czy mikrofalówki, jednak wierzymy, że jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie „sprzątanie kuchni – od czego zacząć?”, to może być dla Ciebie za wcześnie, żeby podjąć się tych zadań.

Od czego zacząć sprzątanie domu po raz pierwszy?

Jeżeli zastanawiasz się, sprzątanie domu – od czego zacząć, pamiętaj, że jesteś na swoim. Nie musisz powtarzać przyzwyczajeń swoich rodziców, tylko zacząć swoje własne. Ważne jest, żebyś sam czuł się dobrze w swoim mieszkaniu.

Być może stwierdzisz, że nie chcesz w ogóle być więźniem przyzwyczajeń i zechcesz raczej dać komuś zarobić, żeby wykonał sprzątanie mieszkania za Ciebie. Nie zastanawiaj się więcej, od czego zacząć sprzątanie, tylko skorzystaj z usług Clean Whale i ciesz się usługami porządkowymi w bardzo przystępnych cenach.

Zamówić sprzątanie
Oceń ten artykuł
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Ostatnie wpisy