Close
Wybierz język
Warszawa Warszawa
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Niemcy
Berlin
Białoruś
Mińsk
Czechy
Praga
Słowacja
Bratysława
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Ukraina
Łotwa
Niemcy
Białoruś
Czechy
Słowacja

Profesjonalne czyszczenie kuchni kaflowej dla Ciebie!

Odkryj najlepsze metody na czyszczenie kuchni kaflowej. Dbamy o każdy detal, by Twoja kuchnia lśniła jak nowa. Skontaktuj się z nami!

Czyszczenie kuchni kaflowej – jak usunąć uporczywe zabrudzenia?

Uporczywe zabrudzenia, pojawiające się podczas gotowania mogą być przyczyną powstawania plam i osadów na sprzętach kuchennych. Zarówno nowoczesne materiały, jak i produkty w stylu retro, wykonane z ponadczasowo sprawdzających się elementów narażone są na powstawanie zabrudzeń, a po ich powstaniu musisz je usunąć niezależnie od tego, czy powstały pół godziny temu, czy zbierają się na powierzchni od dawna. Ślady, które są trudnymi do usunięcia nalotami na kuchenkach, warto usunąć, nie powodując zarysowań oraz zniszczenia na powierzchni płyty urządzenia. Dotyczy to również kuchenek z blachą żeliwną. Czyszczenie kuchni kaflowej, która dziś znów jest w modzie i coraz częściej montowana jest w nowoczesnych kuchniach alternatywnie (lub używana w kuchniach w stylu retro) powinno odbywać się regularnie, by uporczywe zabrudzenia usuwać każdorazowo po ich powstaniu. Pamiętaj, by czyszczenie kuchni kaflowej wykonywać na wystudzonej blasze.

Jak wykonać czyszczenie kuchni kaflowej?

Wśród wielu opinii doskonałym materiałem ułatwiającym czyszczenie kuchni kaflowej, jest szczotka druciana, którą należy pocierać blachę kuchni w celu usunięcia zabrudzeń. Jeśli chcesz usunąć trudne, długo utrzymujące się plamy na kuchni kaflowej i nie znajdujesz innego sposobu na pozbycie się zabrudzeń, warto ją wypróbować. Codzienne czyszczenie kuchni kaflowej odbywa się jednak z udziałem ścierki oraz czystej wody z płynem do mycia naczyń. Pocieramy powierzchnię wystudzonej blachy żeliwnej ścierką nasączoną wodą z płynem. W ten sposób płyta jest zadbana na co dzień, a ryzyko powstawania trwałych zabrudzeń zminimalizowane.

Czyszczenie kuchni kaflowej – jakie narzędzia i preparaty będą niezbędne?

W codziennym użytkowaniu czyszczenie kuchni kaflowej odbywa się z użyciem ścierki oraz wody z płynem do mycia naczyń. Jeżeli chcemy usunąć trudne zabrudzenia, warto zastosować:

  • szczotkę drucianą,
  • sodę kaustyczną,
  • preparat do czyszczenia piekarnika,
  • środki do czyszczenia rusztu z grilla.

Z uwagi na fakt, iż czyszczenie kuchni kaflowej nie jest obecnie powszechne, a w przeciętnym domu znajduje się kuchenka elektryczna, indukcyjna lub gazowa oczyszczanie blachy żeliwnej musi odbywać się metodą wypracowaną samodzielnie. W wielu przypadkach przy trudnych do usunięcia zabrudzeniach stosuje się wyniesienie blach na zewnątrz i zeskrobywanie zabrudzeń przed namoczeniem i myciem. Profesjonalne czyszczenie również może być alternatywą zwłaszcza w przypadku lokali komercyjnych gastronomicznych, w których kuchnia kaflowa znajduje zastosowanie na co dzień.

Ile kosztuje profesjonalne czyszczenie kuchni kaflowej?

Czyszczenie kuchni kaflowej nie tylko w części blachy, ale całego pieca jest konieczne nie tylko ze względów estetycznych, ale i z uwagi na bezpieczeństwo. Wewnątrz kuchni powinny być drożne przewody, które odprowadzają sadzę. Profesjonalne czyszczenie kuchni kaflowej uwzględnia kompleksową pracę, zapewniając doskonały efekt wizualny oraz pewność bezpiecznego użytkowania. Koszt takiej usługi najczęściej oceniany jest indywidualnie podczas wyceny na miejscu. By przygotować się na pracę fachowców warto przygotować kilkaset złotych. Cena czyszczenia może różnić się od lokalizacji, wielkości kuchni kaflowej oraz ilości zabrudzeń.

Zamówić czyszczenie kuchni
Oceń ten artykuł
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Latest blog posts