Close
Wybierz język
Warszawa Warszawa
Czechy
Praga Brno
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Białoruś
Mińsk
Słowacja
Bratysława
Stany Zjednoczone
Nowy Jork
+48 732 106 566
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Czechy
Ukraina
Łotwa
Białoruś
Słowacja
Stany Zjednoczone

Skuteczne pranie wykładziny dywanowej

Poszukujesz firm, która skutecznie wykona pranie wykładziny dywanowej? Zleć to CleanWhale, gdzie profesjonalnie zajmą się Twoimi dywanami.

Pranie wykładziny dywanowej

Wykładziny obecnie stanowią dość popularne rozwiązanie i są coraz chętniej wybierane, pomimo tego, że jeszcze całkiem nie dawno miały swój upadek powszechności. Elegancki wygląd, podkreślający walory wnętrza oraz zapewniający wysoki poziom komfortu zarówno w biurach, jak i mieszkaniach czy domach. Estetyczny wygląd i zachowanie odpowiednich właściwości pomoże nam osiągnąć regularne i dokładne czyszczenie. Jeśli i Ty ozdabiasz swoje podłogi wykładziną dywanową, dowiedź się, jakie są najpopularniejszym metody jej czyszczenia.

Stopniowe zabrudzenia materiału są czymś całkowicie normalnym ze względu na ich ciągła eksploatację, ale czyszczenie wykładziny dywanowej nie jest prostą sprawą, a domowe sposoby mogą jedynie pogorszyć jej stan. Jeśli na naszej wykładzinie powstały dość mocne zabrudzenia bądź metraż należy do tych dużych, powinniśmy zdecydować się na pranie wykonane przez profesjonalną firmę.

Profesjonalne pranie przebiega na dwa sposoby:

pranie wykładziny na sucho - nie każdy rodzaj wykładziny dywanowej dobrze znosi kontakt z wodą, dlatego warto skorzystać z możliwości prania na sucho. Na początkowym etapie musimy zająć się dokładnym odkurzeniem powierzchni oraz wyczesaniem runa. Po wykonaniu tych dwóch czynności musimy nałożyć aktywizator, który spowoduje krystalizację brudu, dzięki wykorzystaniu tego sposobu suchy środek bez problemu poradzi sobie z występującymi zabrudzeniami- występuje on w postaci wiórek. Następnym etapem jest dokładne wyszorowanie wykładziny za pomocą specjalnych maszyn, aby na końcowym zadaniu odkurzyć całą wykładzinę odkurzaczem o wystarczająco wysokiej mocy ssącej. Jest to jedna z szybszych metod, dzięki której oszczędzamy czas na całe schnięcie.

pranie na mokro - w przypadku tego prania równie ważne jest przeprowadzenie wstępnego prania, przy którym powinniśmy zwrócić uwagę na występowanie miejscowych uszkodzeń na wykładzinie- tutaj będziemy musieli potraktować ją znacznie delikatniej. Do tego zabiegu wykorzystuje się specjalistyczne produkty, przy których musimy przeprowadzić próbę, ponieważ mogą źle reagować na daną wykładzinę. Preparat, który wykorzystaliśmy po chwili reakcji z brudem, powinniśmy wciągnąć specjalnym odkurzaczem. Po wykonaniu wszystkich czynności wykładzina dywanowa zostaje poddana zabiegowi płukania oraz odsysania wody przy pomocy wspomnianego już wyżej odkurzacza. W tym przypadku musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać do momentu całkowitego wyschnięcia.

Pranie wykładziny - domowe sposoby

Pranie wykładzin nie tylko w Warszawie, ale w każdym innym mieście powinno być wykonanie, dzięki zatrudnieniu odpowiednio wyspecjalizowanego serwisu sprzątającego, ponieważ tylko wtedy mamy pewność co do najwyższej jakość wykonania zadania. Jednak nie zmienia to faktu, że są również domowe sposoby na wyczyszczenie wykładziny dywanowej.

-czyszczenie wykładziny sodą oczyszczoną- skuteczne czyszczenie wykładziny dywanowej może odbyć się za pomocą sody oczyszczonej, która doskonale absorbuje zapachy, groźne patogeny oraz występujący brud. Wystarczy wymieszać niewielką ilość sody z wodą, a następnie powstałą „papkę” nanieść na zabrudzenia lub całkowitą powierzchnię wykładziny, a po godzinie czasu wystarczy ją wysuszyć.

-pranie wykładziny dywanowej octem- wykorzystanie samego octu nie będzie skutecznych rozwiązaniem, ale jego połączenie z sodą i kilkoma kroplami ulubionego olejku eterycznego potrafi dać nam niesamowity efekt w zakresie zniwelowania nieprzyjemnego zapachu.

-czyszczenie wykładziny proszkiem do pieczenia- wykorzystanie tego sposobu prania wykładziny dywanowej jest podobnym do prania z pomocą sody oczyszczonej. Proszek do pieczenia ma działanie znacznie delikatniejsze, co pozwala na możliwość częstszego stosowania.

Pamiętaj jednak, że jeśli chcesz bardziej dokładniej wyczyścić wykładzinę dywanową i jednocześnie pozbyć się alergenów, roztocza i innych brudów, których niestety nie widzimy gołym okiem, to musimy postawić na pomoc profesjonalnego serwisu sprzątającego w Warszawie. Obecne rozwiązania stosowane przez firmy poradzą sobie nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami.

Zamów pranie wykładziny w Warszawie
Oceń ten artykuł
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Ostatnie wpisy