Close
Wybierz język
Warszawa Warszawa
Czechy
Praga Brno
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Białoruś
Mińsk
Słowacja
Bratysława
Stany Zjednoczone
Nowy Jork
+48 732 106 566
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Czechy
Ukraina
Łotwa
Białoruś
Słowacja
Stany Zjednoczone
Montaż bidetu

Montaż bidetu

U nas za tę usługę zapłacisz
od 144.00 zł

Czy warto jest zdecydować się na montaż bidetu?

Bidety są coraz popularniejsze nie tylko np. w łazienkach hotelowych, ale również domach i mieszkaniach prywatnych. Wiele osób decyduje się na jego obecność ze względów higienicznych, estetycznych, ale również i praktycznych. Może się wydawać, że montaż bidetu w łazience jest skomplikowany i zajmuje wiele czasu - okazuje się jednak, że montaż podwieszanego bidetu jest prostszy niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Zalety jego założenia, to przede wszystkim, zachowanie higieny, który myje przy pomocy wody wiele efektywniejsze, niż używanie wyłącznie papieru toaletowego. Po drugie, codzienne korzystanie z bidetu jest korzystniejsze dla naszej skóry - nie powoduje bowiem niepotrzebnych podrażnień. Po trzecie, obecność bidetu w łazience to po prostu wysoki komfort użytkowania toalety. Montaż bidetu można przeprowadzić w każdej chwili, jednak jeśli istnieje taka możliwość, warto pomyśleć o tym już na etapie projektu nowej łazienki bądź planowania dużego remontu.

Jak przygotować instalację hydrauliczną pod montaż bidetu?

Najważniejszą rzeczą jest odpowiednie przygotowanie przyłącza wody znajdującego się w ścianie. Decydując się na montaż bidetu podwieszanego, trzeba też pomyśleć o zakupie i stelaża podtynkowego do bidetu (dokładnie tak samo, jak w przypadku podwieszanej toalety).

Na samym początku należy doprowadzić do miejsca, w którym stanie bidet, rury z ciepłą i zimną wodą, a także rurę kanalizacyjną. Niezbędnym etapem przygotowania instalacji hydraulicznej jest również montaż kolanek lub zaworów, które będą doprowadzać wodę do bidetu - muszą być one odpowiednio dopasowane do danego rodzaju - to niezwykle istotne. Następny krok to montaż baterii - jest to o tyle proste, że odbywa się identycznie jak w przypadku montażu baterii umywalkowej. W tej kwestii również bateria musi być dopasowana do rodzaju bidetu.

Ostatnie etapy obejmują już końcowy montaż bidetu do ściany, jak i podłączenie do niego ciepłej oraz zimnej wody, używając do tego elastycznych wężyków. Niezwykle istotne jest też odpowiednie uszczelnienie bidetu, czego można dokonać z użyciem silikonowego uszczelniacza, nakładając go wokół krawędzi bidetu.

Ile kosztuje i jak długo trwa montaż bidetu?

Montaż stelaża do bidetu i samego bidetu nie zajmuje więcej czasu niż montaż toalety, czy nawet umywalki. Jeśli najpierw odpowiednio wcześnie przygotujemy instalację, bidet podwieszany wraz z przyłączeniem wężyków i jego przymocowaniem do ściany jesteśmy w stanie wykonać nawet jednego dnia. W przypadku, gdy nie chcemy podejmować się montażu bidetu podwieszanego samodzielnie, popularnym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy fachowca, specjalisty od tzw. białego montażu. Cena montażu waha się w przedziale od 110 zł do 160 zł.

Obecność bidetu w łazience nie może być traktowana jak fanaberia, bo staje się on powoli standardowym wyposażeniem łazienki. Jeśli tylko jego montaż zostanie zaplanowany na wczesnym etapie planowania tego wnętrza, korzystanie z niego będzie niezwykle komfortowe i stanie się codziennością wszystkich domowników.