Close
Wybierz język
Warszawa Warszawa
Czechy
Praga Brno
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Białoruś
Mińsk
Słowacja
Bratysława
Stany Zjednoczone
Nowy Jork
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Czechy
Ukraina
Łotwa
Białoruś
Słowacja
Stany Zjednoczone
Wykonanie punktu elektrycznego

Wykonanie punktu elektrycznego

U nas za tę usługę zapłacisz
od 40.00 zł

Co to jest punkt elektryczny?

Podczas montowania instalacji elektrycznej stajemy przed pytaniem, co to jest punkt elektryczny i ile będzie kosztować jego zamontowanie w naszym domu. Punkt elektryczny nie jest jednoznaczny i obejmuje szereg elementów elektrycznych, w tym: gniazdka elektryczne, przełączniki światła, wypust internetu lub telefonu, wypust oświetleniowy dla lampy sufitowej, zasilanie gniazda siłowego, włączniki krzyżowe i schodowe, jak również przewód sterujący centralnym ogrzewaniem lub zasilanie rolet elektrycznych. Elementy wchodzące w skład punktu elektrycznegonie są sobie równe – każdy z nich może być inaczej szacowany, między zasilanie gniazda siłowego o mocy 400 V będzie traktowane jako trzy punkty elektryczne. Liczba punktów elektrycznych będzie zależeć od projektu instalacji elektrycznej każdego mieszkania lub domu. Przed finalnym zatwierdzeniem planu instalacji elektrycznej upewnij się, że każdy punkt elektryczny został odpowiednio przemyślany pod kątem funkcjonalności. Najlepiej, jeżeli w założeniu możliwa będzie późniejsza modernizacja, która nie będzie nakładała żadnych ograniczeń do Twojego domu.

Punkt elektryczny – cena zależna od wielu czynników

Punkt elektryczny – cena będzie zależeć również od tego, w jakim miejscu będzie on umiejscowiony. Na przykład, koszt gniazda umieszczonego w ścianie betonowej będzie inny niż gniazda zlokalizowanego w płycie gipsowej. Istotne też jest, gdzie będzie przebiegać punkt elektryczny – cena instalacji, gdzie przewody znajdują się w zagłębieniach, złożone w rurkach, będzie wyższa, niż kiedy przewody są nadtynkowe, przymocowane za pomocą uchwytów do ścian. To, ile kosztuje punkt elektryczny, oczywiście jest zależne od rozmiaru domu, liczby pomieszczeń, a także materiałów potrzebnych do zamontowania gniazd elektrycznych, przewodów, kostek, łączników, rozdzielnicy. Na pewno warto rozważyć zainwestowanie w lepszej jakości materiały, które oprócz lepszej trwałości gwarantują także bezpieczeństwo.

Jak dowiedzieć się, ile kosztuje punkt elektryczny?

Aby poznać koszt punktu elektrycznego, należy zgłosić się do specjalisty od spraw elektryki, który po zapoznaniu się z projektem instalacji elektrycznej będzie w stanie sporządzić kosztorys. Najlepiej przygotować dokładny plan umieszczenia wszelkich gniazdek oraz włączników w mieszkaniu, z zaznaczeniem ich lokalizacji. To, ile kosztuje punkt elektryczny, zależeć też będzie od jego montażu, który może różnić się nakładem pracy w zależności od wymagań projektu. Oprócz tego koszt kształtuje się również na podstawie aktualnych cen rynkowych za wynajęcie fachowców, jak również zakup materiałów, jak i aktualnej sytuacji gospodarczej regionu/kraju. Samodzielne określenie, ile kosztuje punkt elektryczny, może być trudne i nieadekwatne do rzeczywistych kosztów. Instalacja punktów elektrycznych to proces, który zależy od wielu różnych czynników i tylko profesjonaliści będą w stanie dostarczyć precyzyjnych informacji na temat jej wykonania. Zgłoś się do ekspertów od spraw elektryki, którzy doradzą, jak prawidłowo wyznaczyć punkty elektryczne i wykonają kosztorys uwzględniający wszystkie parametry.