Close
Wybierz język
Warszawa Warszawa
Czechy
Praga Brno
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Białoruś
Mińsk
Słowacja
Bratysława
Stany Zjednoczone
Nowy Jork
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Czechy
Ukraina
Łotwa
Białoruś
Słowacja
Stany Zjednoczone

Czym myć panele podłogowe? Najlepsze środki i metody!

Jeżeli zastanawiacie się, czym myć panele, to porady CleanWhale pomogą Wam rozwiać wątpliwości. Wypróbujcie je już dziś!

Panele podłogowe drewnopochodne i laminowane oraz winylowe są bardzo popularnym rozwiązaniem wykończenia podłogi. Eksploatacja wymaga częstego odświeżania takiej powierzchni, ale bez nadmiernego namaczania. Tutaj pojawia się pytanie — czym myć panele?

Czym myć panele laminowane i winylowe?

Panel panelowi nierówny, dlatego odpowiedź na pytanie — czym myć panele — nie jest jednoznaczna. Można oczywiście sięgnąć po dedykowane środki do paneli podłogowych, których jest wiele na rynku. Sposób mycia warto dostosować także do klasy paneli. Tu należy zwrócić uwagę na stopień ścieralności. Klasa powinna być jak najwyższa, aby panele były odporne na uszkodzenia. W tym przypadku przenikanie wilgoci nie będzie takim problemem, jak przy posiadaniu paneli o niższej klasie. Jeżeli zastanawiacie się, czym myć panele podłogowe, to oczywiście sprawdzi się znany duet, czyli odrobina płynu do mycia naczyń dodana do wody.

Należy przy tym pamiętać, że woda nie może być zbyt gorąca, a szmatkę przy myciu należy dobrze wykręcać, aby woda nie wnikała w panele i nie powodowała ich podnoszenia. Panele winylowe są odporne na wilgoć, ale nie na parę i lepiej nie czyścić ich w ten sposób, aby uniknąć uszkodzeń. Najlepiej skorzystać z domowego sposobu, czyli umyć panele roztworem octu i wody.

Czym myć panele podłogowe krok po kroku?

Jeżeli chcecie wiedzieć, czym myć panele laminowane, to w ich przypadku bardzo ważne jest regularne odkurzanie powierzchni. Od tego trzeba rozpocząć cały proces czyszczenia. Można też wybrać odkurzacz z funkcją czyszczenia na mokro. Jeżeli nadal zastanawiacie się, czym myć panele, forum podpowiada, że ocet jabłkowy zmieszany z wodą dobrze się sprawdzi. Można dodać szklankę octu do litra wody i takim roztworem umyć podłogę. Gdy używacie mopa, to nie zapomnijcie o jego dokładnym wykręcaniu. To samo dotyczy szmatki.

Najlepiej wybrać szmatkę z mikrowłókna, która nie pozostawia śladów. Jeżeli na panelach winylowych pojawiły się uciążliwe plamy, to można je wyczyścić odrobiną alkoholu izopropylowego, nasączyć nim ręcznik, a następnie wcierać w plamę. Warto zabezpieczyć panele przed nadmiernym ścieraniem, zwłaszcza te laminowane. Można stosować filcowe nakładki na krawędziach mebli. Na podłogi laminowane nie należy stosować silnych detergentów.

Zamówić sprzątanie
Oceń ten artykuł
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Ostatnie wpisy