Close
Wybierz język
Warszawa Warszawa
Czechy
Praga Brno
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Białoruś
Mińsk
Słowacja
Bratysława
Stany Zjednoczone
Nowy Jork
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Czechy
Ukraina
Łotwa
Białoruś
Słowacja
Stany Zjednoczone

Jak sprać długopis? Najlepsze metody!

Poplamione atramentem ubranie nie musi być problemem. Poznajcie sposoby, jak sprać długopis z odzieży. Wypróbujcie koniecznie!

Atrament i tkanina to nie jest dobre połączenie. Wie o tym każdy, kto ma lub miał tendencję do noszenia długopisu w kieszeni marynarki, płaszcza czy spodni. Niezależnie od powodu zabrudzenia, widoczny na materiale atrament trzeba usunąć. Dziś podpowiemy, jak sprać długopis z ubrania.

Jak sprać długopis? Poznaj domowe sposoby

Wiele osób zastanawia się, jak sprać atrament z długopisu widoczny na tkaninie. Otóż istnieje wiele domowych sposobów, które warto poznać. Dzięki temu będziesz wiedział, co robić, gdy taka przykra sytuacja Cię spotka. Otóż należy pamiętać, że powodzenie zależne jest od tego, jak stara jest plama, a także, jak głęboko wniknęła w tkaninę. Czasami konieczne jest powtórzenie czynności związanych z odplamianiem kilka razy, aż do osiągnięcia pożądanego rezultatu. Można namoczyć plamę, a następnie skropić ją kwaskiem cytrynowym.

Nie należy przy tym jej pocierać, aby atrament nie wniknął głębiej w strukturę. To sposób, jak sprać długopis z koszulki. Warto wiedzieć, że działa najlepiej w przypadku ubrań wełnianych oraz jedwabnych. Inną możliwością jest użycie wody utlenionej, a następnie wypranie odzieży. Jeżeli zastanawiasz się, jak sprać długopis z jeansów, to potraktowanie w ten sposób plamy przed standardowym praniem może się sprawdzić. Jest to odpowiedni sposób na plamy z atramentu na lnie czy bawełnie. Jeżeli chcesz wiedzieć, jak sprać długopis z bluzy, to dobrze może sprawdzić się także namoczenie jej przed praniem w roztworze wody i octu.

Jak sprać długopis z ubrania?

Jak powinno wyglądać pranie w przypadku pobrudzenia ubrania atramentem. Po użyciu odplamiacza należy namoczyć daną rzecz w wodzie, najlepiej pozostawić ją nawet na całą noc. Potem koszulkę czy też spodnie pobrudzone długopisem należy wyprać w możliwie najwyższej temperaturze, to znaczy takiej, która rekomendowana jest dla danego materiału przez producenta. Po wypraniu można sprawdzić, czy wszystko się udało i spojrzeć na tkaninę pod światło.

Jeśli plama jest nadal widoczna, to poszczególne czynności należy powtórzyć. Czasami atrament można usunąć dopiero za drugim czy trzecim razem całkowicie, przy czym dużo zależy od stopnia zabrudzenia, a także tego, jak stara jest to plama. Warto kierować się tymi wskazówkami, bo w ten sposób można uratować ulubioną bluzkę albo jeansy.

Zamówić sprzątanie
Oceń ten artykuł
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Ostatnie wpisy