Close
Wybierz język
Warszawa Warszawa
Czechy
Praga Brno
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Białoruś
Mińsk
Słowacja
Bratysława
Stany Zjednoczone
Nowy Jork
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Czechy
Ukraina
Łotwa
Białoruś
Słowacja
Stany Zjednoczone

Jak sprać smar z ubrania skutecznie?

Szukacie sposobów, jak sprać smar z ubrania? Poznajcie sprawdzone porady CleanWhale, a uporczywe zabrudzenie zniknie w mgnieniu oka!

Smar może pojawić się na ubraniach, gdy jesteś zapalonym rowerzystą, a Twój rower nie ma ochrony łańcucha. Jednak takie zabrudzenie możliwe jest nawet po wizycie w warsztacie samochodowym. Dziś podpowiemy, jak sprać smar z ubrania? Poznaj najlepsze sposoby.

Jak sprać smar? Poznaj skuteczne metody

Jeżeli Twoja odzież została zabrudzona smarem, to nie musisz się obawiać o to, że rzeczy są do wyrzucenia. Wystarczy, że sięgniesz po sprawdzone domowe sposoby. Jeśli zastanawiasz się, jak sprać smar z jeansów, to dobrym wyborem będzie benzyna ekstrakcyjna nałożona na ligninę. Należy ligninę podłożyć pod plamę i wymieniać podkładki podczas czyszczenia. Jeżeli chcesz wiedzieć, jak sprać smar z kurtki, to jest to najlepsza metoda, która będzie odpowiednia do odzieży z wełny i bawełny. Po zastosowaniu benzyny należy zasypać miejsce talkiem, np. mąką ziemniaczaną na kilka godzin.

Później należy go usunąć i dodatkowo zwilżyć tkaninę 3% roztworem amoniaku, a następnie wypłukać ubranie w wodzie. W kolejnym kroku można wyprać je ręcznie w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do naczyń albo szarego mydła. Martwisz się, jak sprać smar od roweru? Przyda Ci się masło, które nałożysz na tkaninę i pozostawisz na godzinę. Później wypierz odzież ręcznie z dodatkiem łyżki amoniaku na litr wody, a także 10% wody utlenionej. Warto podkreślić, że woda dodatkowo powinna być osolona. Jeżeli plama ze smaru powstała na delikatnym materiale, takim jak jedwab, to poradzi sobie z tym benzyna ekstrakcyjna nałożona na ligninę.

Następnie trzeba posypać materiał talkiem, zetrzeć go po kilku godzinach i użyć roztworu 10% boraksu. Na koniec wystarczy spłukać ubranie czystą wodą.

Jak sprać smar z ubrania roboczego?

Jeżeli chcesz sprać smar z ubrania roboczego, to do usunięcia smaru przed praniem ręcznym możesz użyć smalcu. Później postępuj analogicznie jak w przypadku nakładania masła. Możesz też wybrać pastę BHP do mycia rąk. Są to specjalne preparaty do warsztatów, które rozpuszczają zanieczyszczenia na bazie rozpuszczalników i substancji tłustych, których nie można wyczyścić przy użyciu zwykłej wody. Dobrze sprawdzają się także do smarów i mogą być zastosowane na tkaninę.

Po posmarowaniu plamy pastą BHP należy pozostawić ubranie na kilka godzin, a następnie uprać ręcznie z dodatkiem łagodnego detergentu, takiego jak skoncentrowany płyn do naczyń. Jeżeli chcesz zaoszczędzić czas, to oczywiście możesz też skorzystać z pralni chemicznej.

Zamówić sprzątanie
Oceń ten artykuł
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Ostatnie wpisy