Close
Wybierz język
Warszawa Warszawa
Czechy
Praga Brno
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Białoruś
Mińsk
Słowacja
Bratysława
Stany Zjednoczone
Nowy Jork
+48 732 106 566
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Czechy
Ukraina
Łotwa
Białoruś
Słowacja
Stany Zjednoczone

Sprzątanie kcal - Zobacz, ile stracisz kalorii podczas sprzątania

Nie wszyscy z nas lubią obowiązki domowe. Jednak mogą one pozwolić nam zrzucić zbędne kilogramy. Czy wiesz, ile kalorii spala sprzątanie? Sprawdź, ile kalorii spala mycie okien i nie szukaj już dodatkowej motywacji.

Ile kalorii spalamy podczas sprzątania?

Dobrze wykonane sprzątanie nie tylko pozwala nam cieszyć się czystą i schludną przestrzenią, ale również wpływa pozytywnie na naszą kondycję. Trzeba jednak pamiętać, żeby nie rozleniwiać się, ale być bardzo dynamicznym w swoich ruchach i angażować do tego wszystkie możliwe mięśnie.

Dowiedz się, ile kalorii spala sprzątanie i które obowiązki domowe warto wykonywać, żeby zaangażować odpowiednie mięśnie.

Sprzątanie – kcal

Nie dla wszystkich sprzątanie ma działanie terapeutyczne, w związku z czym część internautów, szukając dodatkowej motywacji, wpisuje w wyszukiwarkę hasło „sprzątanie – ile kcal”. Mają nadzieję, że ten ciężki trud zadziała na nich jak dobre kardio i będą mogli w nagrodę odpuścić sobie trening danego dnia.

Już dwugodzinne zaangażowane sprzątanie pozwoli Ci spalić nawet 600 kcal! Musisz jednak pamiętać, żeby podczas porządków Twoje ciało było ruchliwe i prężne. Nie możesz wykonywać ruchów powolnie i flegmatycznie, bo wtedy Twoje ciało ani się nie rozgrzeje, ani puls nie zacznie szybciej bić.

Jak sprzątanie wpływa na spalanie kalorii?

Porządki zawierają w sobie różne czynności, dlatego to, ile kalorii spala sprzątanie, zależy od tego, jakie czynności planujesz wykonywać.

Jeżeli interesuje Cię „sprzątanie kcal”, to najlepiej, żebyś przejął następujące obowiązki domowe: odkurzanie i mycie podłóg, mycie dużych ilości naczyń, prasowanie, czyszczenie łazienki, mycie okien. Te czynności pozwolą Ci szybko pozbyć się zbędnych kalorii.

Aby Twoje sprzątanie stało się jeszcze bardziej dynamiczne, włącz sobie taneczną playlistę, która sprawi, że między wykonywanymi zadaniami będziesz również wesoło machał biodrami.

Nie musisz jednak czekać na sobotnie porządki, żeby zrzucić trochę kalorii. Codzienne uporządkowanie Twojej przestrzeni, posprzątanie kuchennego blatu i przetarcie stołu pozwoli Ci spalić ekwiwalent małego batonika.

Mycie okien – kcal

Jedną z najmniej lubianych czynności domowych jest mycie okien. Nie bez powodu powstają memy „mycie okien dla Jezusa”. Ta uciążliwa czynność nie zajmuje jednak wcale tak dużo czasu, a może być bardzo wartościowa dla Twojego odchudzania.

Badania mówią, że podczas mycia okien spalasz ponad 200 kcal! Dzięki temu możesz z czystym sumieniem pozwolić sobie na bardziej obfite śniadanie, a nadmiar skonsumowanych kalorii spalić podczas mycia okien.

Wiele z nas interesuje, ile kalorii spala mycie okien, ponieważ potrzebujemy dodatkowej motywacji, by się za to zabrać.

Kalorie spalane podczas mycia okien to ekwiwalent intensywnego czterdziestominutowego treningu.

Podsumowanie – czy warto wprowadzić sobotnie sprzątanie do naszego planu treningowego?

Podstawą dobrej diety redukcyjnej jest po prostu deficyt kaloryczny. Jeżeli chcemy się cieszyć pełnowartościową i zbilansowaną dietą, musimy uzupełniać ją o różnorodny wysiłek fizyczny. Sprzątanie mieszkania, które i tak jest na naszej liście obowiązków, spokojnie może zastąpić trening albo zostać wykonane podczas naszego dnia odpoczynku.

Jeżeli jednak nawet to nie jest dla Ciebie wystarczającą motywacją, zamów sprzątanie od Clean Whale i zaoszczędź czas, żeby móc pójść pobiegać, zamiast latać z mopem.

Zamówić mycie okien
Oceń ten artykuł
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Ostatnie wpisy