Close
Wybierz język
Warszawa Warszawa
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Niemcy
Berlin
Białoruś
Mińsk
Czechy
Praga Brno
Słowacja
Bratysława
+48 732 106 566
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Ukraina
Łotwa
Niemcy
Białoruś
Czechy
Słowacja

Profesjonalne czyszczenie dywanów - sprawdź naszą ofertę!

Szukasz ekspertów w dziedzinie czyszczenie dywanów? Gwarantujemy skuteczność i świeżość Twojego dywanu. Umów się teraz!

Czyszczenie dywanów w domowych warunkach

Dywan w domu jest nie tylko elementem dekoracyjnym, ale też użytkowym, przez co narażony jest na wiele zabrudzeń i plam. Czyszczenie dywanów to zadanie, które nie zawsze wymaga profesjonalnych środków lub wizyty u specjalisty. Z produktów, które posiadasz w swojej kuchni, możesz bowiem stworzyć uniwersalne środki czyszczące:

 • Woda gazowana i sól: Plamy z czerwonego wina można usunąć przy pomocy wody gazowanej i soli. Najpierw wylej na plamę trochę wody gazowanej, a następnie posyp solą. Po kilku godzinach, gdy sól wchłonie wino, wystarczy ją odkurzyć.
 • Białe mydło i ciepła woda: To doskonałe rozwiązanie na plamy tłuszczowe. Wystarczy nałożyć na plamę mydło i poczekać kilka minut, a następnie przemyć ciepłą wodą.
 • Ocet i woda: Roztwór octu i wody w proporcji 1:1 to doskonały sposób na czyszczenie dywanów.
 • Soda oczyszczona: Soda oczyszczona jest świetna do usuwania nieprzyjemnych zapachów. Wystarczy posypać dywan sodą, pozostawić na kilka godzin, a następnie dokładnie odkurzyć.

Czyszczenie dywanów na sucho czy na mokro?

Czyszczenie dywanów można wykonać na sucho lub na mokro. Decyzja będzie zależeć nie tylko od rodzaju dywanu, ale też rodzaju zabrudzenia oraz dostępnych środków. Oto kilka porad, które pomogą Ci wybrać odpowiednią metodę czyszczenia:

 • Czyszczenie na sucho:
  • Szybkie i wygodne: Metoda na sucho jest szybka i nie wymaga dużego nakładu pracy. Możesz ją zastosować, gdy potrzebujesz szybko odświeżyć dywan.
  • Dobrze na codzienne zabrudzenia: To dobre rozwiązanie do usuwania codziennych zabrudzeń i kurzem. Możesz użyć odkurzacza z odpowiednim akcesorium lub specjalnych proszków do czyszczenia na sucho.
 • Czyszczenie na mokro:
  • Głębsze czyszczenie: Metoda na mokro pozwala na dokładniejsze czyszczenie dywanów, penetrując głębiej i usuwając trudniejsze plamy i brudy.
  • Usuwanie alergenów: Czyszczenie na mokro może być bardziej efektywne w usuwaniu alergenów, takich jak kurz, roztocza i bakterie.

Czy warto zdecydować się na profesjonalne czyszczenie dywanów?

Decydując się na profesjonalne czyszczenie dywanów, warto rozważyć kilka kluczowych korzyści:

 • Specjalistyczna wiedza: Profesjonaliści potrafią właściwie wyczyścić dywany, zwłaszcza te z delikatnych materiałów.
 • Skuteczność: Usuwają trudne plamy i nieprzyjemne zapachy za pomocą specjalistycznych środków.
 • Zdrowie: Profesjonalne metody skuteczniej eliminują alergeny i bakterie.
 • Oszczędność czasu: Dla dużych dywanów lub trudnych zabrudzeń fachowe czyszczenie dywanów może okazać się bardziej efektywne czasowo.

Ile kosztuje czyszczenie dywanów?

Jeśli chodzi o czyszczenie dywanów, cena może zależeć od wielu czynników, w tym lokalizacji, rozmiaru dywanu, rodzaju materiału i stopnia zabrudzenia. Przybliżone ceny mogą wynosić:

 • Czyszczenie dywanów na sucho może kosztować od 20 do 60 złotych za metr kwadratowy dywanu.
 • Czyszczenie dywanów na mokro najczęściej wiąże się z kosztem od 30 do 100 złotych za metr kwadratowy, w zależności od firmy i rodzaju dywanu.
<

Koszty mogą jednak różnić się w zależności od regionu i standardu świadczonych usług. Również, jeśli potrzebujesz usług dodatkowych, takich jak usuwanie trudnych plam, dezynfekcja czy impregnacja, koszty mogą wzrosnąć.

Zamówić profesjonalne czyszczenie dywanów
Oceń ten artykuł
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Latest blog posts
Cennik Usług Sprzątających w Warszawie - Kompleksowy Przewodnik

Cennik Usług Sprzątających w Warszawie - Kompleksowy Przewodnik️

W dzisiejszych czasach, kiedy życie staje się coraz bardziej zabiegane, wielu z nas szuka sposobów, aby zaoszczędzić czas i energię na codziennych obowiązkach, takich jak sprzątania mieszkań i domów. Z pomocą przychodzą profesjonalne firmy sprzątające, oferujące szeroki zakres usług, od podstawowego sprzątania po kompleksowe czyszczenie po remoncie. Kluczowym aspektem przy wyborze firmy jest jednak zrozumienie, jak kształtują się ceny i co wpływa na końcową wycenę usługi.

Ile kosztuje sprzątanie domu i mieszkania? Ceny i porady - Warszawa i inne miasta

Ile kosztuje sprzątanie domu i mieszkania? Ceny i porady - Warszawa i inne miasta️

Czystość w domu to nie tylko kwestia estetyki, ale również zdrowia i samopoczucia wszystkich domowników. W dzisiejszych zabieganych czasach nie każdy ma jednak czas lub energię, by samodzielnie zadbać o porządek, szczególnie w dużych przestrzeniach lub przy intensywnym trybie życia. W takich sytuacjach wiele osób decyduje się na skorzystanie z profesjonalnych usług sprzątających. Ile biorą za sprzątanie mieszkania lub domu?

Ile kosztuje pranie dywanu? - Zamów pranie chemiczne dywanu już dziś!

Ile kosztuje pranie dywanu? - Zamów pranie chemiczne dywanu już dziś!️

Zastanawiasz się, ile kosztuje pranie dywanu? Clean Whale oferuje pranie chemiczne dywanu już od 10 zł za metr!

Pranie dywanów Warszawa - Cennik

Pranie dywanów Warszawa - Cennik️

Zastanawiasz się, ile kosztuje pranie dywanów w Warszawie? Clean Whale oferuje pranie wykładzin i dywanów już od 10 zł za metr!