Close
Wybierz język
Warszawa Warszawa
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Niemcy
Berlin
Białoruś
Mińsk
Czechy
Praga Brno
Słowacja
Bratysława
+48 732 106 566
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Ukraina
Łotwa
Niemcy
Białoruś
Czechy
Słowacja

Czyszczenie srebra - zobacz jakie to proste!

Stara zastawa stołowa czy zapomniana biżuteria to już nie problem - poznaj sprawdzone sposoby na czyszczenie srebra, by cieszyć się jego blaskiem jak najdłużej.

Dlaczego czyszczenie srebra jest istotne?

Srebro to metal, z którego bardzo często wykonuje się nie tylko biżuterię, ale również zastawę stołową czy inne przedmioty codziennego użytku. Jest używany od wieków na całym świecie, a za wyborem tego kruszcu przemawia dobry stosunek jakości do ceny. Jednak przedmioty srebrne lub posrebrzane, a zwłaszcza stare próby srebra, z biegiem czasu pokrywają się ciemnym, matowym nalotem, który powstaje na skutek działania dwutlenku siarki.

Siarka ma dobre powinowactwo do srebra i wiąże się z jego cząsteczkami, wytwarzając siarczek srebra widoczny w postaci charakterystycznego nalotu. Warto stosować pewne zabiegi profilaktyczne, dzięki którym czyszczenie srebra nie będzie konieczne aż tak często. Między innymi, chroń srebrną biżuterię przed kontaktem z wodą, balsamami i innymi środkami kosmetycznymi oraz detergentami. Aby rzadziej czyścić srebro, zaleca się również przechowywanie srebrnych przedmiotów w zamkniętych pudełkach lub szufladach.

Czyszczenie srebra — o czym należy pamiętać?

Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, również domowe, którymi można wyczyścić srebro. Do usuwania zanieczyszczeń możemy posłużyć się zarówno technikami mechanicznymi, jak i chemicznymi, przy czym te pierwsze są bardziej niebezpieczne. Zbyt silne tarcie i szorowanie powierzchni może przyczynić się do trwałego uszkodzenia metalu i pozostawić rysy, co w rezultacie spowoduje szybszą korozję srebra i jego niszczenie. Dlatego odradza się używania szorstkich gąbek, druciaków czy noży do zdrapania nalotu. Do osuszania srebra używaj miękkiej ściereczki, najlepiej flanelowej lub z mikrofibry.

Aby wyczyścić srebro, zaleca się metody chemiczne, korzystając z produktów, które są obecne w każdej kuchni. Warto pamiętać, że przygotowane do czyszczenia srebra roztwory powinny znajdować się w plastikowych lub szklanych miskach. Metalowe miski są zagrożeniem dla srebrnej zastawy, ponieważ w połączeniu z roztworem może metale mogą wchodzić w reakcje i na trwale zmienić strukturę przedmiotów. Zakazane jest stosowanie mocnych detergentów oraz środków wybielających.

Jak wyczyścić srebro w domu?

Aby wyczyścić srebro, z pomocą przyjdzie niezastąpiona soda oczyszczona. W tym celu przygotuj pastę z sody, dodając do proszku kilka kropel wody. Następnie nałóż tę gęstą zawiesinę na srebrne przedmioty i pocieraj delikatnie za pomocą miękkiej ściereczki lub gąbki. Jest to najbardziej skuteczna metoda, jednak w przypadku czyszczeniu wielu przedmiotów, może być czasochłonna. Jeżeli potrzebujesz wyczyścić srebrną zastawę stołową składającą się z wielu elementów, rozwiązaniem będzie użycie folii aluminiowej.

W tym celu włóż miskę folią, włóż tam sztućce, dodaj po pięć łyżeczek soli kuchennej i sody oczyszczonej i zalej gorącą wodą. Po upływie 10 minut wyciąg i przetrzyj srebrne sztućce miękką ściereczką. Innym sposobem, jak wyczyścić srebro, jest sporządzenie zawiesiny z octu i wody w proporcji pół na pół i włożenie do takiego roztworu srebrnych przedmiotów na 30 minut. Po wysuszeniu ich za pomocą miękkiej szmatki, nawet stare próby srebra, będą odświeżone.

Zamów sprzątanie Warszawa
Oceń ten artykuł
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Latest blog posts
Cennik Usług Sprzątających w Warszawie - Kompleksowy Przewodnik

Cennik Usług Sprzątających w Warszawie - Kompleksowy Przewodnik️

W dzisiejszych czasach, kiedy życie staje się coraz bardziej zabiegane, wielu z nas szuka sposobów, aby zaoszczędzić czas i energię na codziennych obowiązkach, takich jak sprzątania mieszkań i domów. Z pomocą przychodzą profesjonalne firmy sprzątające, oferujące szeroki zakres usług, od podstawowego sprzątania po kompleksowe czyszczenie po remoncie. Kluczowym aspektem przy wyborze firmy jest jednak zrozumienie, jak kształtują się ceny i co wpływa na końcową wycenę usługi.

Ile kosztuje sprzątanie domu i mieszkania? Ceny i porady - Warszawa i inne miasta

Ile kosztuje sprzątanie domu i mieszkania? Ceny i porady - Warszawa i inne miasta️

Czystość w domu to nie tylko kwestia estetyki, ale również zdrowia i samopoczucia wszystkich domowników. W dzisiejszych zabieganych czasach nie każdy ma jednak czas lub energię, by samodzielnie zadbać o porządek, szczególnie w dużych przestrzeniach lub przy intensywnym trybie życia. W takich sytuacjach wiele osób decyduje się na skorzystanie z profesjonalnych usług sprzątających. Ile biorą za sprzątanie mieszkania lub domu?

Ile kosztuje pranie dywanu? - Zamów pranie chemiczne dywanu już dziś!

Ile kosztuje pranie dywanu? - Zamów pranie chemiczne dywanu już dziś!️

Zastanawiasz się, ile kosztuje pranie dywanu? Clean Whale oferuje pranie chemiczne dywanu już od 10 zł za metr!

Pranie dywanów Warszawa - Cennik

Pranie dywanów Warszawa - Cennik️

Zastanawiasz się, ile kosztuje pranie dywanów w Warszawie? Clean Whale oferuje pranie wykładzin i dywanów już od 10 zł za metr!