Close
Wybierz język
Warszawa Warszawa
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Niemcy
Berlin
Białoruś
Mińsk
Czechy
Praga Brno
Słowacja
Bratysława
+48 732 106 566
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Ukraina
Łotwa
Niemcy
Białoruś
Czechy
Słowacja

Domowe sposoby na czyszczenie szyby piekarnika

W natłoku obowiązków domowych zdarza nam się zapomnieć wyczyścić sprzęty gospodarstwa domowego i ich mycie odkładamy na wieczne nigdy. Kiedy decydujemy się w końcu na czyszczenie piekarnika, okazuje się, że jest on pełen trudnych do pokonania zabrudzeń. Pierwszy raz może być wyjątkowo trudny, jeśli nie wiemy, jak się za to zabrać.

Istnieje wiele sposobów na domowe czyszczenie piekarnika. Większość z nich nie wymaga specjalistycznych środków i nowych narzędzi. Możesz go wyczyścić tym, co już masz we własnej kuchni!

Ważne jest to, aby czyszczenie szyby piekarnika przeprowadzać z podobną regularnością, z jaką go używamy. Nieestetyczne plamy tłuszczu na szybie są widoczne z zewnątrz i będą widoczne gołym okiem dla odwiedzających nas gości. Przed rozpoczęciem czyszczenia wyjmij z piekarnika blachę i kratkę. Upewnij się, że piekarnik nie jest włączony i zdążył się ostudzić od ostatniego użycia.

Istnieje wiele profesjonalnych środków, które obiecują pokonać zabrudzenia, jednak często są one bardzo drogie i tylko zagracają nam dodatkowo przestrzeń.

Dodatkowe sposoby na czyszczenie szyby piekarnika znajdziesz na dole artykułu. Zastanówmy się najpierw, jaki jest najlepszy sposób na czyszczenie piekarnika.

Soda

Wymieszaj wodę z sodą w stosunku 1:1. Za pomocą spryskiwacza rozpyl roztwór po piekarniku i pozostaw na 10 min, żeby mu dać czas zadziałać. Nie zapomnij o szybie! Następnie przetrzyj wnętrze piekarnika suchą ściereczką.

Ocet

Być może jeszcze nigdy nie myłeś swojego piekarnika i zabrudzenia nie chcą tak łatwo się poddać. Spróbuj tym razem przygotować roztwór z octu, również w proporcji 1:1. Postępuj z nim tak samo, jak zrobiłeś z sodą. Pamiętaj jednak, żeby nie mieszać octu z sodą – choć wchodzą one w widowiskową reakcję, to jednak neutralizują nawzajem swoje działanie i mogą pozbawić się wzajemnie swoich czyszczących właściwości.

Sól

Jesteś studentem i nie masz w domu ani octu, ani sody? Nie martw się, na pewno masz w domu sól! Wymieszaj ją z wodą w proporcji 1:1 i zobacz sam, jak te dwa proste składniki są w stanie zdziałać cuda! Wysoki roztwór soli ma podobne właściwości do sodu i powinien pomóc Ci zwalczyć brud.

Cytryna

Jeśli wyżej wymienione sposoby Cię nie zadowalają, spróbuj wyczyścić piekarnik jego własną mocą. Wlej wodę do żaroodpornego naczynia i wyciśnij do niego sok z jednej-dwóch cytryn. Nastaw piekarnik na najwyższą temperaturę i wstaw do niego przygotowaną „lemoniadę”. Po 10 minutach cały brud powinien się rozpuścić, dzięki czemu będziesz mógł po prostu zetrzeć go ściereczką.

Tabletka do zmywarki

Twój piekarnik jest pełen plam starego tłuszczu i stopionego sera sprzed wielu miesięcy? Wydaje Ci się, że zwykłe sposoby to za mało, żebyś mógł efektywnie wyczyścić piekarnik? Spróbuj sposobu z tabletką do zmywarki. Napełnij naczynie żaroodporne wodą i wrzuć do niego tabletkę do zmywarki. Wstaw je do piekarnika na 1,5 godziny na 150℃. Tym razem powinno Ci się udać pokonać zabrudzenia.

Co zrobić z blachą i kratką piekarnika?

Aby wyczyścić blachę i kratkę piekarnika rozpyl wcześniej przygotowane roztwory i zostaw je, żeby zaczęły działać. Po 10 minutach możesz spokojnie umyć je w zlewie zwykłym płynem do mycia naczyń.

Dodatkowe wskazówki

*Przed rozpoczęciem czyszczenia zdejmij drzwiczki piekarnika – dzięki temu będziesz miał lepszy dostęp do czyszczonych powierzchni.

*Najnowsze modele piekarników mają opcję samooczyszczenia – nagrzewają się wtedy do 500℃ i spylają cały brud. Jest to jednak luksus, na który na razie mało kto może sobie pozwolić.

*Poza wyżej wspomnianymi sposobami potraktuj szybę piekarnika płynem do mycia okien i umyj ją w ten sam sposób, w jaki myjesz okna.

*Mycie piekarnika samemu po raz pierwszy może być przytłaczające. Dlatego warto poprosić kogoś bardziej doświadczonego, żeby to zrobił za nas i przyjrzeć się, jak powinno się to robić. Usługa czyszczenia piekarnika kosztuje jedynie 40 zł – dzięki niej, następnym razem będzie nam łatwiej wyczyścić go samemu.

Zamówić czyszczenie szyby piekarnika
Oceń ten artykuł
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Latest blog posts
Cennik Usług Sprzątających w Warszawie - Kompleksowy Przewodnik

Cennik Usług Sprzątających w Warszawie - Kompleksowy Przewodnik️

W dzisiejszych czasach, kiedy życie staje się coraz bardziej zabiegane, wielu z nas szuka sposobów, aby zaoszczędzić czas i energię na codziennych obowiązkach, takich jak sprzątania mieszkań i domów. Z pomocą przychodzą profesjonalne firmy sprzątające, oferujące szeroki zakres usług, od podstawowego sprzątania po kompleksowe czyszczenie po remoncie. Kluczowym aspektem przy wyborze firmy jest jednak zrozumienie, jak kształtują się ceny i co wpływa na końcową wycenę usługi.

Ile kosztuje sprzątanie domu i mieszkania? Ceny i porady - Warszawa i inne miasta

Ile kosztuje sprzątanie domu i mieszkania? Ceny i porady - Warszawa i inne miasta️

Czystość w domu to nie tylko kwestia estetyki, ale również zdrowia i samopoczucia wszystkich domowników. W dzisiejszych zabieganych czasach nie każdy ma jednak czas lub energię, by samodzielnie zadbać o porządek, szczególnie w dużych przestrzeniach lub przy intensywnym trybie życia. W takich sytuacjach wiele osób decyduje się na skorzystanie z profesjonalnych usług sprzątających. Ile biorą za sprzątanie mieszkania lub domu?

Ile kosztuje pranie dywanu? - Zamów pranie chemiczne dywanu już dziś!

Ile kosztuje pranie dywanu? - Zamów pranie chemiczne dywanu już dziś!️

Zastanawiasz się, ile kosztuje pranie dywanu? Clean Whale oferuje pranie chemiczne dywanu już od 10 zł za metr!

Pranie dywanów Warszawa - Cennik

Pranie dywanów Warszawa - Cennik️

Zastanawiasz się, ile kosztuje pranie dywanów w Warszawie? Clean Whale oferuje pranie wykładzin i dywanów już od 10 zł za metr!