Close
Wybierz język
Warszawa Warszawa
Czechy
Praga Brno
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Białoruś
Mińsk
Słowacja
Bratysława
Stany Zjednoczone
Nowy Jork
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Czechy
Ukraina
Łotwa
Białoruś
Słowacja
Stany Zjednoczone

Farbowanie butów zamszowych i innych rodzajów obuwia

Farbowanie butów to świetny sposób na nadanie im nowego życia. Niezależnie od tego, czy masz buty skórzane, zamszowe czy materiałowe, odpowiednie produkty i techniki mogą sprawić, że będą wyglądać jak nowe.

Renowacja koloru butów to skuteczny sposób na odświeżenie ich wyglądu i nadanie im nowego życia. Bez względu na to, czy masz buty skórzane, zamszowe czy materiałowe, odpowiednie farby i techniki mogą sprawić, że będą wyglądać jak nowe. W tym artykule omówimy, jak wygląda proces odnowy koloru obuwia, jakie farby są do tego potrzebne oraz ile kosztuje farbowanie butów u szewca.

Farbowanie skóry

Odnawianie skóry to proces, który wymaga precyzji i użycia specjalistycznych produktów. Farba do butów skórzanych jest specjalnie zaprojektowana tak, aby wnikać w skórę, zapewniając jej trwały kolor i ochronę.

Farby do malowania butów ze skóry

 • Na bazie wody: Są to farby bardziej ekologiczne i łatwe w użyciu. Idealne do lekkich prac renowacyjnych.
 • Na bazie alkoholu: Zapewniają głębszą penetrację skóry i trwalszy kolor, ale wymagają bardziej zaawansowanego podejścia.

Farbowanie butów zamszowych

Jest nieco bardziej skomplikowane ze względu na delikatność materiału. Wymaga użycia specjalnych farb do zamszu, które nie uszkodzą jego struktury. Oto jak zwykle wygląda ten proces krok po kroku:

 1. Czyszczenie butów: Używa się specjalnej szczotki do zamszu, aby usunąć kurz i luźne zabrudzenia.
 2. Aplikacja farby: Należy nałożyć farbę do zamszu za pomocą pędzla lub sprayu. Farby do malowania butów zamszowych są dostępne w różnych kolorach, co pozwala na odnowienie i zmianę koloru obuwia.
 3. Suszenie: Należy pozostawić buty do wyschnięcia w dobrze wentylowanym miejscu. Należy też unikać bezpośredniego kontaktu z ciepłem.
 4. Zabezpieczenie zamszu: Na koniec buty są impregnowane specjalnym środkiem do zamszu, aby zabezpieczyć je przed wilgocią i zabrudzeniami.

Farbowanie butów materiałowych

Obuwie materiałowe, takie jak sneakersy, można farbować przy użyciu specjalnych farb do tkanin. Farba do butów materiałowych pozwala na kreatywne eksperymentowanie z kolorami i wzorami.

 1. Przygotowanie butów: Przed rozpoczęciem należy upewnić się, że obuwie jest czyste i suche. Warto użyć środek czyszczący do tkanin, aby usunąć wszelkie zabrudzenia.
 2. Aplikacja farby: Nakłada się ją równomiernie, używając pędzla, gąbki lub sprayu. Farby do butów materiałowych są dostępne w wielu kolorach, co pozwala na stworzenie unikalnych wzorów.
 3. Suszenie: Należy pozostawić obuwie do wyschnięcia zgodnie z instrukcjami producenta farby.
 4. Utrwalenie koloru: Niektóre farby wymagają utrwalenia za pomocą żelazka lub pary, aby kolor był trwały.

Ile kosztuje farbowanie butów u szewca?

Cena tej usługi zależy od kilku czynników, takich jak rodzaj obuwia, stopień zużycia, oraz skomplikowanie procesu farbowania. Ile kosztuje farbowanie butów u szewca w Warszawie? Koszty mogą się różnić w zależności od renomy warsztatu i zakresu usług.

 • Farbowanie butów skórzanych: Cena wynosi zazwyczaj od 150 do 250 zł za parę. Koszt może wzrosnąć w przypadku konieczności przeprowadzenia dodatkowych napraw.
 • Farbowanie butów zamszowych: Jest ono nieco droższe ze względu na delikatność materiału. Średnia cena w Warszawie to około 200-300 zł za parę.
 • Farbowanie butów materiałowych: Cena usługi średnio wynosi od 100 do 200 zł, w zależności od zakresu pracy i użytych materiałów.

Buty jak nowe dzięki CleanWhale

Jesteśmy platformą, oferującą kompleksowe usługi czystościowe, w tym profesjonalną renowację różnych rodzajów butów. W ofercie CleanWhale znajdziesz m.in.: czyszczenie i farbowanie obuwia, podklejanie czubków, usuwanie soli, ozonowanie, wybielanie podeszw, kremowanie, polerowanie i pastowanie skóry.

Oferujemy konkurencyjne ceny, zapewniamy rabaty przy częstych zleceniach. Na naszej platformie od razu widzisz łączny koszt, datę i masz gwarancję, że usługa zostanie zrealizowana. Zamówienie złożysz w kilka minut, za pomocą paru kliknięć. Zaufaj CleanWhale i dołącz do licznego grona naszych zadowolonych klientów.

Zamów farbowanie butów
Oceń ten artykuł
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Ostatnie wpisy