Close
Wybierz język
Warszawa Warszawa
Czechy
Praga Brno
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Białoruś
Mińsk
Słowacja
Bratysława
Stany Zjednoczone
Nowy Jork
+48 732 106 566
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Czechy
Ukraina
Łotwa
Białoruś
Słowacja
Stany Zjednoczone

Ile kosztuje sprzątanie domu i mieszkania? Ceny i porady - Warszawa i inne miasta

Czystość w domu to nie tylko kwestia estetyki, ale również zdrowia i samopoczucia wszystkich domowników. W dzisiejszych zabieganych czasach nie każdy ma jednak czas lub energię, by samodzielnie zadbać o porządek, szczególnie w dużych przestrzeniach lub przy intensywnym trybie życia. W takich sytuacjach wiele osób decyduje się na skorzystanie z profesjonalnych usług sprzątających. Ile biorą za sprzątanie mieszkania lub domu?

Ile za mieszkanie?

Cena za zwykłe czyszczenie mieszkania może się wahać w zależności od jego powierzchni oraz zakresu wykonywanych usług. Średnio, za standardowe czyszczenie mieszkania o powierzchni do 50 m² można zapłacić od 100 do 250 zł. W tym zakresie usług zazwyczaj mieści się odkurzanie, mycie podłóg, czyszczenie łazienki i kuchni oraz wycieranie kurzu. Ile biorą za mieszkanie?

 1. Mniejsze mieszkania (do 30 m²) – Ceny mniejszych mieszkań zaczynają się od około 80 zł.
 2. Mieszkania średniej wielkości (50-70 m²) – Tutaj koszt może wynosić od 150 do 300 zł.
 3. Duże mieszkania (powyżej 70 m²) – Za czyszczenie większych przestrzeni trzeba będzie zapłacić od 300 zł wzwyż, w zależności od szczegółowych wymagań.

Сeny sprzątania mieszkań różnić w zależności od liczby toalet i wielkości kuchni.

Koszt sprzątania domu

Sprzątanie domu jest zazwyczaj bardziej skomplikowane i czasochłonne niż mieszkania, co znajduje odzwierciedlenie w cenie. Ile płacą za sprzątanie domu? Za sprzątanie domu o powierzchni do 100 m² ceny zaczynają się od około 200 zł, natomiast za większe domy mogą przekraczać 600 zł.

 1. Domy do 100 m² – Koszt sprzątania waha się od 200 do 400 zł.
 2. Domy średniej wielkości (100-200 m²) – Za sprzątanie takich domów można zapłacić od 400 do 700 zł.
 3. Duże domy (powyżej 200 m²) – W tym przypadku ceny zaczynają się od 700 zł i mogą znacznie wzrosnąć w zależności od indywidualnych potrzeb.

Sprzątanie w Warszawie

W Warszawie, jako stolicy Polski i jednym z największych miast, stawki godzinowe za usługi sprzątające mogą być nieco wyższe niż w innych regionach kraju. To wynika zarówno z wyższego kosztu życia, jak i większego zapotrzebowania na tego typu usługi.Ceny firm sprzątających i prywatnych wykonawców różnią się o 30 procent. 

 1. Mieszkania w Warszawie – Za sprzątanie mieszkań ceny mogą być o około 10-20% wyższe niż średnie stawki w Polsce. Profesjonalne firmy – od 55 zł/h, CleanWhale.pl – 45 zł/h (cena za godzinę nie jest głównym sposobem ustalania ceny na tej platformie, płacisz za liczbę pokoi, koszt usługi jest znany od razu)
 2. Domy w Warszawie – Podobnie, sprzątanie domów jest droższe, a ceny mogą być wyższe o 20-30% w stosunku do innych lokalizacji.

Czynniki wpływające na koszt sprzątania

Na cenę sprzątania wpływa szereg czynników, takich jak:

 • Powierzchnia i wielkość przestrzeni – Większe mieszkania i domy wymagają więcej pracy, co przekłada się na wyższe koszty.
 • Zakres usług – Pełne sprzątanie, w tym mycie okien, pranie dywanów czy czyszczenie piekarnika, będzie kosztowało więcej niż standardowe usługi.
 • Częstotliwość sprzątania – Regularne usługi sprzątające mogą wiązać się z niższą stawką za pojedynczą wizytę.
 • Lokalizacja – W większych miastach, takich jak Warszawa, ceny usług są zazwyczaj wyższe.
 • Sprzątanie po remoncie - Cena może być 2-3 razy wyższa. Standardowa stawka godzinowa za sprzątanie – 60 zł/h/jedna osoba.
 • 200+ m2 - Metody obliczania kosztów sprzątania takich domów mogą się znacznie różnić, do sprzątania takich domów potrzebne są 2-3 osoby

Podsumowanie

Wybierając firmę sprzątającą, kluczowe jest zwrócenie uwagi na przejrzystość wyceny oraz możliwość skorzystania z dodatkowych usług. Firmy, które oferują jasne i przystępne metody kalkulacji kosztów, są fundamentem satysfakcji klienta z usług sprzątających. Zapewniają one spokój ducha oraz gwarancję zrozumienia pełnych kosztów usługi jeszcze przed jej zleceniem, co jest nieocenione w budowaniu pozytywnych relacji i zapewnieniu wysokiej jakości obsługi.

Innowacje i postępy w branży usług sprzątających, skierowane na zwiększenie transparentności, jakości usług sprzątania, elastyczności i dostosowania do indywidualnych potrzeb klientów, pokazują kierunek rozwoju tego sektora. Dążenie do ciągłego ulepszania standardów pracy i komunikacji z klientem jest kluczowe dla podnoszenia jakości usług i budowania długotrwałego zaufania.

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

 1. Czy cena sprzątania zależy od lokalizacji?

Tak, lokalizacja ma duży wpływ na cenę usług sprzątających. W dużych miastach, takich jak Warszawa, ceny mogą być wyższe niż w innych częściach kraju.

 1. Czy mogę negocjować cenę sprzątania?

W niektórych przypadkach istnieje możliwość negocjacji ceny, szczególnie przy regularnym korzystaniu z usług danej firmy.

 1. Jakie usługi są zazwyczaj wliczone w standardowe sprzątanie?

Standardowe sprzątanie zazwyczaj obejmuje odkurzanie, mycie podłóg, czyszczenie łazienek i kuchni, a także wycieranie kurzu.

 1. Czy warto korzystać z regularnych usług sprzątających?

Regularne usługi sprzątające mogą przynieść wiele korzyści, w tym utrzymanie czystości na wysokim poziomie, oszczędność czasu oraz potencjalne obniżenie kosztów za pojedynczą wizytę.

 1. Jak znaleźć godną zaufania firmę sprzątającą?

Aby znaleźć godną zaufania firmę, warto poszukać opinii innych klientów w internecie, zapytać znajomych o rekomendacje oraz sprawdzić oferowany zakres usług.

 1. Czy sprzątanie mieszkania jest tańsze niż domu?

Tak, zazwyczaj sprzątanie mniejszego mieszkania jest tańsze niż większego domu, ze względu na mniejszą powierzchnię do sprzątania.

 1. Czy usługi sprzątające obejmują mycie okien?

Mycie okien często jest oferowane jako dodatkowa usługa i może być naliczane dodatkowo.

Mam nadzieję, że ten artykuł rozwiał Twoje wątpliwości na temat kosztów związanych ze sprzątaniem domów i mieszkań. Jeśli masz dodatkowe pytania lub potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji, proszę daj mi znać!

Zamówić sprzątanie w Warszawie
Oceń ten artykuł
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Ostatnie wpisy