Close
Wybierz język
Warszawa Warszawa
Czechy
Praga Brno
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Białoruś
Mińsk
Słowacja
Bratysława
Stany Zjednoczone
Nowy Jork
+48 732 106 566
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Czechy
Ukraina
Łotwa
Białoruś
Słowacja
Stany Zjednoczone

Jak sprawić, by odkurzanie samochodu było przyjemnością, a nie obowiązkiem

Odpowiadamy na najczęstsze pytanie osób, które kochają dbać o swoje auto. Zobacz, jak rozplanować sprzątanie - najpierw mycie, czy odkurzanie samochodu?

Najpierw mycie, czy odkurzanie samochodu?

Każdy właściciel auta powinien wiedzieć, że utrzymanie go w czystości jest szczególnie istotne dla komfortu i wygody jazdy. Pielęgnacja pojazdu obejmuje dokładne mycie z zewnątrz, ale również od środka, w tym odkurzanie i czyszczenie elementów tapicerki czy kokpitu. Przed przystąpieniem do sprzątania auta, należy odpowiedzieć sobie na pytanie — najpierw mycie czy odkurzanie samochodu? Oczywiście w pierwszej kolejności powinno zostać przeprowadzone precyzyjne odkurzanie samochodu, najlepiej za pomocą odkurzacza z końcówką, która dotrze nawet do trudno dostępnych miejsc. Dlaczego odkurzanie samochodu trzeba wykonać przed jego umyciem?

Odpowiedź jest prosta — najpierw muszą zostać usunięte wszelkie śmieci, okruchy, piasek czy ziemia, która zbiera się zwłaszcza na podłodze albo na tapicerce samochodu. Mycie, przeprowadzane z użyciem detergentów i mokrą ściereczką, będzie efektywne tylko jeśli powierzchnie będą perfekcyjnie odkurzone.

Jakie akcesoria usprawnią odkurzanie samochodu?

Najlepiej, jeżeli odkurzanie samochodu zostanie przeprowadzone na zewnątrz, a wszystkie ruchome elementy jak dywaniki czy pokrowce na fotel zostaną wyciągnięte i wytrzepane z kurzu poza pojazdem. Najbardziej skutecznym sprzętem pomocnym w pozbyciu się kurzu z auta, jest odkurzacz z końcówką ssąca, która może dotrzeć do wąskich szczelin. Jeszcze lepiej sprawdzi się końcówka zakończona szczotką z miękkim włosiem, co pozwoli na dokładne wytarcie brudu. Odkurzanie samochodu powinno również obejmować starcie kurzu z kokpitu oraz elementów wentylacji, co powinno być wykonane z zachowaniem szczególnej ostrożności. Do wyczyszczenia kratki wentylacyjnej może przydać się pędzel z miękkim włosiem, który z powodzeniem zmieści się w każdym otworze i nie uszkodzi mechanizmu. Odkurzanie samochodu to również pozbywanie się sierści i włosów pozostawionych przez nas i nasze zwierzęta, a w tym celu pomocne okażą się specjalne gumowe szczotki. W sklepach z akcesoriami samochodowymi znajdziesz wiele produktów polecanych do sprzątania auta.

Odkurzanie samochodu jest uciążliwe? Zamów nasze usługi

Jeśli marzysz o zadbanym samochodzie, ale nie masz czasu, by poświęcić mu odpowiednią uwagę na dokładne czyszczenie lub po prostu wolisz oddać tę czynność profesjonalistom, zamów usługę odkurzanie samochodu na naszej stronie internetowej. CleanWhale oferuje szeroki wachlarz usług sprzątających dla Twojego domu i samochodu w okazyjnej, z góry określonej cenie. Proces składania rezerwacji jest niesamowicie prosty — wystarczy, że na stronie wybierzesz usługę ”Odkurzanie samochodu ” i określisz, w którym dniu serwis powinien zostać wykonany i wybierzesz formę płatności (online lub na miejscu). Praca zostanie wykonana we wskazanym terminie, starannie i skutecznie — gwarantujemy zadowolenia z wysokiej jakości świadczonych usług. Nasi pracownicy cieszą się dużym zaufaniem wśród klientów firmy, ze względu na swoje doświadczenie i precyzyjność. Będą wiedzieć, czy najpierw mycie czy odkurzanie samochodu powinno być realizowane, a stosowanie przez nich tylko sprawdzonych urządzeń i środków czyszczących sprawia, że będziesz zadowolony z efektu.

Zamów odkurzanie samochodu
Oceń ten artykuł
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Ostatnie wpisy