Close
Wybierz język
Warszawa Warszawa
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Niemcy
Berlin
Białoruś
Mińsk
Czechy
Praga
Słowacja
Bratysława
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Ukraina
Łotwa
Niemcy
Białoruś
Czechy
Słowacja

Jak umyć lustro bez smug? Poznaj sprawdzone metody

Czym umyć lustro i jak uzyskać idealnie lśniącą taflę szkła? Zastosuj nasze triki już dziś, a wszystkie lustra w Twoim domu będą błyszczeć jak nigdy dotąd.

Jak umyć lustro bez smug — sprawdź porady ekspertów

Czym umyć lustro i jak uzyskać idealny efekt bez smug? To bez wątpienia jedno z najczęściej zadawanych pytań i fraz wpisywanych w wyszukiwarki internetowe. Niestety, większość porad w sieci nie pochodzi od fachowców i powiela znane mity. Ponadto stosując niesprawdzone sposoby, można łatwo uszkodzić delikatną powierzchnię lustra. Idealnie czyste i lśniące lustro to nie tylko funkcjonalny przedmiot, który stanowi konieczność w każdym domu, ale także jest ozdobą wnętrza. Lustro umieszczone w odpowiednim miejscu potrafi odpowiednio doświetlić pomieszczenie oraz sprawić wrażenie dodatkowego okna w pokoju.

Dzięki temu pomieszczenie będzie wydawać się większe. Jednak zacieki na lustrze lub tłuste ślady palców potrafią skutecznie zniszczyć pożądany efekt. Dlatego należy regularnie dbać o czystość wszystkich luster w domu i wydobywać z nich blask i lśnienie. Czym umyć lustro i jak wydobyć z niego blask? Sięgnij po nasze porady

Czym umyć lustro? Unikaj podstawowych błędów

Mycie lustra to pozornie prosta czynność. Należy jednak pamiętać, że czyszczenie luster to nie to samo, co czyszczenie szyb. Każde lustro oprócz szklanego wykończenia posiada również warstwę srebra, dzięki której lustro spełnia swoją funkcję. Choć srebrna warstwa jest zabezpieczona szkłem, to chemiczne środki czystości mogą dostać się do środka nawet przez najlepiej oszlifowaną krawędź. W efekcie na powierzchni mogą powstawać ciemne i nieestetyczne plamy, których nie da się pozbyć. Dlatego też nie zaleca się stosowania środków chemicznych o kwaśnym lub zasadowym pH, gdyż powodują uszkodzenie podlewów i doprowadzają do korozji srebra. W tym przypadku środki na bazie octu i amoniaku nie zdadzą egzaminu i nie należy ich stosować do mycia. Zatem czym umyć lustro i jak umyć lustro bez smug, aby pozbyć się zacieków i tłustych plam? Bezpieczną opcją jest ściereczka z mikrofibry wypłukana w mocno ciepłej wodzie, która powinna poradzić sobie nawet z trudniejszymi plamami. Po umyciu wystarczy przetrzeć powierzchnię taką samą, suchą ściereczką i można cieszyć się czystym lustrem.

Jak umyć lustro bez smug? Sposoby na trudne plamy

Ciepła woda i ściereczka z dobrego materiału nie zawsze zdają egzamin, zwłaszcza przy trudnych i zaschniętych zabrudzeniach. Na szczęście są sposoby na to, jak umyć lustro bez smug i zbędnego polerowania. Warto mieć w swojej szafce ze środkami czystości stalową wełnę o oznaczeniu „00” lub „000”. Kilkukrotne przetarcie powinno pozbyć się uporczywych plam i wydobyć pożądany blask z lustra. Ciekawym sposobem jest wykorzystanie produktów antystatycznych w aerozolu. Wystarczy rozpylić odrobinę produktu na taflę i przetrzeć powierzchnię kolistymi ruchami ściereczką z mikrofibry. Warto również poznać pełną ofertę usług sprzątających od CleanWhale. Profesjonalny serwis sprzątający zadba o idealną czystość nie tylko wszystkich luster w Twoim domu, ale również innych powierzchni i pomieszczeń wymagających gruntownego sprzątania. Dołącz do setek zadowolonych klientów i zaufaj kompetentnemu zespołowi CleanWhale. Z nami nie musisz dłużej zastanawiać się czym umyć lustro.

Zamów sprzątanie i mycie lusterka
Oceń ten artykuł
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Latest blog posts