Close
Wybierz język
Warszawa Warszawa
Czechy
Praga Brno
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Białoruś
Mińsk
Słowacja
Bratysława
Stany Zjednoczone
Nowy Jork
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Czechy
Ukraina
Łotwa
Białoruś
Słowacja
Stany Zjednoczone

Jak umyć szyby w aucie - skuteczne porady i techniki

Jak wyczyścić szyby w aucie? Poznaj efektywne rozwiązania i bezpieczne domowe sposoby, które zapewnią doskonałe rezultaty bez ryzyka pozostawienia smug czy zacieków.

Czyste szyby w samochodzie to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim bezpieczeństwa jazdy. Brudne szkło może znacznie ograniczać widoczność, szczególnie w trudnych warunkach pogodowych. O nagminności tego problemu świadczy ilość zapytań w wyszukiwarkach internetowych w rodzaju "jak umyć szyby w aucie" czy "jak umyć szyby w samochodzie".

W tym artykule przedstawimy skuteczne metody samodzielnego czyszczenia szyb w aucie, jak również zalety skorzystania z usług  profesjonalnych myjni w przypadku trudniejszych zabrudzeń.

Jak umyć szyby w aucie - domowe sposoby

Jak dobrze umyć szyby w samochodzie? Poniżej wymieniamy najbardziej popularne rozwiązania:

 1. Woda z octem: Jednym z najprostszych i najbardziej ekologicznych sposobów na czyszczenie szyb jest użycie roztworu wody z octem (proporcja 1:1). Ocet doskonale rozpuszcza tłuste plamy i nie pozostawia smug.
 2. Alkohol izopropylowy: Roztwór alkoholu izopropylowego z wodą (w proporcji 1:1) jest skuteczny w usuwaniu trudniejszych zabrudzeń, takich jak smoła czy resztki owadów.
 3. Gazeta: Stara metoda z użyciem gazety do wytarcia szyb po umyciu nadal jest popularna. Papier gazetowy nie pozostawia włókien, które mogą utrudniać widoczność.
 4. Mycie z dodatkiem płynu do naczyń: Użycie kilku kropli płynu do mycia naczyń w wiadrze z ciepłą wodą może pomóc usunąć tłuste plamy z szyb.

Jak umyć szyby w samochodzie - inne metody

Istnieje też kilka innych domowych technik na czyszczenie szyb samochodowych, które mogą być użyteczne, gdy nie masz pod ręką specjalistycznych środków. Oto kilka alternatywnych sposobów:

 • Mycie sodą: Roztwór sody oczyszczonej w wodzie może być użyty do usunięcia trudnych plam. Wystarczy rozpuścić 2 łyżki sody w litrze ciepłej wody. Następnie użyj miękkiej szmatki do nałożenia roztworu na szyby, a po umyciu dokładnie spłucz czystą wodą.
 • Sok z cytryny: Sok cytrynowy może być skuteczny w usuwaniu brudu i tłuszczu. Wymieszaj równe części soku z cytryny i wody w butelce z rozpylaczem. Spryskaj nim szyby, a następnie wytrzyj czystą ściereczką, aby uzyskać połysk bez smug.
 • Mycie amoniakiem: Amoniak jest skuteczny w usuwaniu tłustych plam, ale należy go używać ostrożnie. Mieszanka 60 ml amoniaku na litr wody może być spryskana na szyby, a następnie należy ją starannie wytrzeć miękką ściereczką. Ważne jest, aby unikać wdychania oparów i pracować w dobrze wentylowanym miejscu.
 • Kukurydziana mąka: Użyj mąki kukurydzianej jako środka polerującego. Posyp szybę cienką warstwą mąki, a następnie poleruj czystą ściereczką. To nie tylko oczyści szkło, ale również sprawi, że będzie ono błyszczące.
 • Ocet i kukurydziana mąka: Dla dodatkowej mocy czyszczenia możesz stworzyć pastę z octu i mąki kukurydzianej, która działa jak delikatny środek polerujący. Aplikuj pastę na szybie, delikatnie szoruj, a następnie wypłucz czystą wodą.

Korzystanie z opisanych wyżej domowych metod może być skuteczne, jednak zawsze warto przetestować każdą z nich na małej, mniej widocznej części szyby, aby upewnić się, że nie spowoduje uszkodzeń.

Jak najlepiej umyć szyby w samochodzie? Zatrudnić do tego fachowców

Samodzielne mycie szyb może być efektywne, jeśli używa się odpowiednich środków i technik. Jednak dla najlepszych efektów, szczególnie przy głębokich zabrudzeniach lub tłustych plamach, rozważenie profesjonalnego czyszczenia może być bardziej odpowiednie. Ta decyzja oferuje następujące korzyści:

 1. Specjalistyczne produkty: Profesjonalne myjnie używają specjalistycznych produktów do mycia szkła, które są skuteczniejsze niż większość domowych środków.
 2. Doświadczenie i technika: Pracownicy serwisu mają doświadczenie w prawidłowym czyszczeniu szyb, wiedząc, jak unikać smug i zacieków.
 3. Oszczędność czasu i wysiłku: Korzystanie z usług fachowców pozwala zaoszczędzić czas i wysiłek, który musiałbyś poświęcić na samodzielne mycie szyb.
 4. Kompleksowa usługa: Profesjonalne myjnie często oferują kompleksowe usługi czyszczenia samochodu, w tym jego wnętrza, co zapewnia najlepsze rezultaty.

Jak umyć szyby w aucie? Zamów usługę w CleanWhale

Jesteśmy profesjonalną platformą, oferującą wszelkiego rodzaju usługi związane z czystością, w tym kompleksowe czyszczenie i pielęgnację auta. W naszej bogatej ofercie znajdziesz: fachowe mycie szyb, nadwozia i podwozia, czyszczenie felg, mycie silnika parą i za pomocą sprzętu Karcher, ozonowanie wnętrza i pranie tapicerki, profesjonalną renowację lakieru i wiele innych usług.

Partnerzy CleanWhale zajmą się Twoim autem z pełnym zaangażowaniem i zapałem, dokładnie dbając o każdy element, przeprowadzając cały proces starannie i precyzyjnie. Złożenie zamówienia zajmie Ci dosłownie kilka minut. Wybierz potrzebne usługi, zarezerwuj dogodny termin i odbierz po wszystkim piękny i lśniący samochód.

Zamówić mycie szyb
Oceń ten artykuł
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Ostatnie wpisy