Close
Wybierz język
Warszawa Warszawa
Czechy
Praga Brno
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Białoruś
Mińsk
Słowacja
Bratysława
Stany Zjednoczone
Nowy Jork
+48 732 106 566
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Czechy
Ukraina
Łotwa
Białoruś
Słowacja
Stany Zjednoczone

Montaż mebli kuchennych - czy należy wzywać profesjonalną ekipę?

Zamówienie mebli do Twojego wnętrza jest popularnym rozwiązaniem, jednak nawet montaż mebli ikea musi być starannie przeprowadzany . Dowiedz się, jak się do tego przygotować.

Montaż mebli kuchennych – jak się do tego przygotować?

Wymiana mebli kuchennych podczas remontu domu lub wstawienie całkiem nowej kuchni do mieszkania może stanowić wyzwanie, a niepoprawny montaż mebli może skutkować ich zniszczeniem lub zmniejszoną funkcjonalnością. W obecnych czasach zamówienie wyposażenia do domu i samodzielny montaż mebli kuchennych to kwestia kilku dni. Oczywiście warto zastanowić się nad zleceniem tej usługi fachowcom, jednak nie jest to konieczne, jeśli prawidłowo przygotujesz się do montażu mebli. Tuż po dostarczeniu mebli do Twojego domu upewnij się, że nie brakuje żadnych elementów, porównując listę z zamówieniem.

Przed składaniem mebli należy odłączyć zasilanie elektryczne i zakręcić dopływ wody i gazu, ponieważ w skład kuchni wchodzą również urządzenie elektryczne i pobierające wodę lub gaz. Zanim jednak przystąpisz do montażu mebli, skompletuj wszystkie potrzebne materiały i narzędzia, między innymi miarkę, ołówek, poziomicę, wiertarko-wkrętarkę, śrubokręty, ściski stolarskie, młotek oraz piłę kątową. Są to standardowe narzędzia stolarskie niezastąpione podczas składania mebli, jednak w niektórych przypadkach mogą być potrzebne również inne rodzaje – w takim wypadku warto zastanowić się, czy nie prościej zostawić montaż mebli ekipie stolarskiej, która oprócz doświadczenia posiada również wszelkie sprzęty.

Jak przebiega montaż mebli – podstawowe wskazówki

Montaż mebli powinien być rozpoczęty od rozrysowania projektu oraz naniesienia szkicu ołówkiem na ścianę, łącznie z zaznaczeniem, gdzie będą znajdować się listwy, otwory wentylacyjne czy dopływy wody i gazu. Kolejność montażu szafek jest często wskazana w instrukcji, jednak podstawową zasadą jest, aby zaczynać od szafek narożnych, a następnie składać górne poziomy, a dopiero na końcu dolny korpus mebli. Montaż mebli - blatów, sprzętu AGD, zlewu oraz oświetlenia powinien być przeprowadzany dopiero po umocowaniu obudowy szafek. Podczas montowania urządzeń elektrycznych czy zawierających zawory należy zachować szczególną ostrożność oraz precyzję, ponieważ niedokładny montaż mebli w tym przypadku może skutkować wadliwą instalacją i problemami w użytkowaniu kuchni.

Montaż mebli kuchennych – cennik za zlecenie usługi

Montaż mebli kuchennych Ikea lub wykonanych na indywidualne zamówienie jest często wliczony już w całkowity koszt za wykonanie kuchni. Oczywiście można też zdecydować się na samodzielny montaż mebli, jednak trzeba się do tego odpowiednio przygotować i ściśle przestrzegać instrukcji. W koszt profesjonalnego montażu mebli kuchennych wchodzi zamontowanie, ustawienie i zawieszenie szafek, montaż blatów i oświetlenia, podłączenie zlewu, baterii, syfonu, urządzeń elektrycznych, jak również instalacja mniejszych elementów takich jak półki, uchwyty, szuflady. Jeśli wybierzesz profesjonalny montaż mebli kuchennych, nie stracisz prawa do gwarancji – ponieważ w przypadku samodzielnego składania kuchni, każda nieprawidłowo przykręcona śrubka będzie skutkowała zwolnieniem z praw do reklamacji.

Zamów złotą rączkę w Warszawie
Oceń ten artykuł
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Ostatnie wpisy