Close
Wybierz język
Warszawa Warszawa
Czechy
Praga Brno
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Białoruś
Mińsk
Słowacja
Bratysława
Stany Zjednoczone
Nowy Jork
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Czechy
Ukraina
Łotwa
Białoruś
Słowacja
Stany Zjednoczone

Ozonowanie butów Warszawa - na czym polega i ile kosztuje?

Ozonowanie to skuteczna metoda dezynfekcji, która nie tylko eliminuje bakterie, grzyby i nieprzyjemne zapachy, ale także przedłuża żywotność obuwia i zapewnia wysoki poziom higieny stóp.

Ozonowanie to nowoczesna technika dezynfekcji i odświeżania obuwia, która zyskuje coraz większą popularność. Dzięki swoim właściwościom ozon skutecznie eliminuje bakterie, grzyby i nieprzyjemne zapachy, pozostawiając buty świeże i higieniczne. W tym tekście przyjrzymy się, na czym polega ta metoda, jakie korzyści przynosi oraz ile kosztuje w Warszawie.

Ozonowanie butów co daje i jak działa?

Omawiana metoda to proces dezynfekcji obuwia, który polega na wykorzystaniu ozonu (O3) – gazu o silnych właściwościach utleniających. Dzięki swojej wysokiej reaktywności jest on w stanie skutecznie niszczyć bakterie, wirusy, grzyby oraz neutralizować nieprzyjemne zapachy. Oto jak wygląda ten proces krok po kroku:

  1. Generowanie ozonu: Odbywa się przy użyciu specjalistycznych urządzeń zwanych ozonatorami, które generują potrzebny gaz z tlenu obecnego w powietrzu.
  2. Wprowadzenie ozonu do obuwia: Buty są umieszczane w komorze ozonatora, gdzie są poddawane działaniu gazu przez określony czas.
  3. Reakcja chemiczna: Ozon wchodzi w reakcję z mikroorganizmami i związkami chemicznymi, niszcząc je na poziomie molekularnym.
  4. Wentylacja: Po zakończeniu procesu buty są wentylowane, aby usunąć resztki gazu i zapewnić ich bezpieczeństwo do użytkowania.

Ozonowanie butów czy skuteczne?

Owszem, jest to niezwykle skuteczna metoda w zwalczaniu bakterii, grzybów i wirusów, które mogą powodować infekcje stóp i nieprzyjemne dolegliwości. Dzięki wysokiej reaktywności ozonu proces ten zapewnia głęboką dezynfekcję, która jest trudna do osiągnięcia tradycyjnymi metodami. Oto niektóre korzyści z tego płynące:

  • Eliminacja nieprzyjemnych zapachów: Metoda skutecznie neutralizuje zapachy, pozostawiając buty świeże i pachnące.
  • Przedłużenie żywotności butów: Omawiana technika pomaga utrzymać buty w dobrym stanie, co przyczynia się do przedłużenia ich żywotności.
  • Higiena: Regularne poddawanie butów działaniu ozonu zapewnia wysoki poziom higieny, co jest szczególnie ważne w przypadku osób z problemami zdrowotnymi stóp.

Ozonowanie butów narciarskich

Buty narciarskie są szczególnie narażone na rozwój bakterii i grzybów ze względu na wilgotne i ciepłe środowisko, jakie panuje wewnątrz podczas użytkowania. Zastosowanie ozonu pomaga w usunięciu wilgoci z wnętrza obuwia, co zapobiega rozwojowi mikroorganizmów. Usuwa też nieprzyjemne zapachy, co jest szczególnie ważne po intensywnym dniu na stoku.

Ozonowanie butów cena

Koszt może się różnić w zależności od firmy i zakresu usług. Oto przykładowe ceny w Warszawie:

  • Buty sportowe: Cennik waha się od 30 do 50 zł za parę.
  • Buty narciarskie: Koszt jest nieco wyższy i wynosi od 50 do 80 zł za parę.
  • Buty codzienne: Cena wynosi od 30 do 50 zł za parę.

Profesjonalne ozonowanie butów Warszawa - CleanWhale

Jesteśmy platformą, oferującą kompleksowe usługi czystościowe, w tym profesjonalną renowację różnych rodzajów butów. W ofercie CleanWhale znajdziesz m.in.: ozonowanie obuwia, jego czyszczenie i farbowanie, podklejanie czubków, usuwanie soli, wybielanie podeszw, kremowanie, polerowanie i pastowanie skóry.

Zapewniamy atrakcyjne ceny w porównaniu do tych średnich z rynku, o których była mowa wyżej. Zamówienie złożysz w kilka minut, za pomocą paru kliknięć. Na naszej platformie od razu widzisz łączny koszt, datę i masz gwarancję, że usługa zostanie zrealizowana. Zaufaj CleanWhale i dołącz do licznego grona naszych zadowolonych klientów.

Zamów ozonowanie butów
Oceń ten artykuł
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Ostatnie wpisy