Close
Wybierz język
Warszawa Warszawa
Czechy
Praga Brno
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Białoruś
Mińsk
Słowacja
Bratysława
Stany Zjednoczone
Nowy Jork
+48 732 106 566
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Czechy
Ukraina
Łotwa
Białoruś
Słowacja
Stany Zjednoczone

Poznaj triki na porządek w kuchni!

Kuchnia obok łazienki jest najszybciej brudzącym się pomieszczeniem. Jak utrzymać w niej porządek, jak zaprowadzić porządek w kuchennych szafkach i jakie triki i pomysły mogą być przydatne podczas sprzątania kuchni. Sprawdź!

Jak ekspresowo zaprowadzić porządek w kuchni?

Ciągle zastanawiasz się, jak utrzymać porządek w kuchni i wydaje Ci się, że nie ma takich trików, które pomogłyby Ci zachować porządek w szafkach na dłużej niż trzy dni? Nic bardziej mylnego! Poznaj 10 pomysłów Clean Whale na porządek w kuchni!

Porządek w kuchni – triki

Kuchnia obok łazienki jest najszybciej brudzącym się pomieszczeniem. Nadmiar rzeczy zostawionych na blacie, brzydkie zapachy niewiadomego pochodzenia, ślady jedzenia na ścianach i szafkach, wieczne okruchy na podłodze – brzmi znajomo? Zabierzmy się za sprzątanie kuchni!

Porządek w szafkach w kuchni – czy na pewno wszystko jest tam, gdzie powinno być?

Szafki kuchenne powinny być zoptymalizowane – to pierwszy krok ku wygodnemu gotowaniu. Przyprawy powinny być przy samej kuchence, a rzeczy, których używasz od święta, takie jak brytfanki czy miksery, możesz spokojnie spakować do najgłębszych zakamarków.

Podobnie zamknięte puszki i słoiki, kasze, makarony, mąki – nie musisz mieć ich zawsze pod ręką, wystarczy, że wyjmiesz je wtedy, kiedy naprawdę ich potrzebujesz. Jeśli Twoje kuchnia jest mała, tym bardziej część z tych rzeczy możesz wynieść do innego pomieszczenia i traktować je jak swój prywatny sklepik.

Aby utrzymać porządek w szafkach w kuchni, musisz nadać każdej rzeczy jej konkretne miejsce. Połącz też rzeczy, które są do siebie podobne, żeby zminimalizować czas, którego potrzebujesz na zastanawianie się, gdzie wsadziłeś kupione ostatnio orzechy.

Pomysły na porządek w kuchni – tylko przyjemne zapachy

Na porządek w kuchni ma też wpływ jej zapach. Nawet jeśli mamy porządek w szafkach w kuchni i na blacie, a jednocześnie coś brzydko pachnie, to wpłynie to negatywnie na nasze całościowe postrzeganie pomieszczenia.

Wykorzystuj łatwo psujące się jedzenie w pierwszej kolejności, a rzeczy o intensywnym zapachu przechowuj w szczelnie zamykanych pudełkach. Francuskie sery są pyszne, ale jeśli wdychamy ich zapach za każdym razem, kiedy otwieramy lodówkę, to szybko minie nam na nie ochota.

Jak utrzymać porządek w kuchni na co dzień?

Często wydaje nam się, że wieczny porządek w kuchni to luksus, na który mogą sobie pozwolić tylko nieliczni. Zobacz nasze triki na porządek w kuchni!

*Każdego dnia przed pójściem spać upewnij się, że włączyłeś zmywarkę/umyłeś wszystkie naczynia. Jeżeli rano wejdziesz do brudnej kuchni Twój mózg od razu odbierze sygnał o czekającej Cię pracy i momentalnie wprawi Cię to w zły nastrój, podczas gdy czysta kuchnia sprawi, że będzie Ci się przyjemniej jadło śniadanie.

*Wypakuj zmywarkę rano podczas robienia śniadania. Dzięki temu w ciągu dnia będziesz mógł od razu pakować brudne naczynia do zmywarki, zamiast odkładać je dookoła blatu na wieczne nigdy.

*Wykorzystuj każde wolne 2 minuty podczas przygotowywania posiłków na bieżące porządki. To sprawi, że po jedzeniu nie będziesz musiał już myśleć o sprzątaniu, tylko będziesz miał więcej czasu dla siebie i swojej rodziny.

*Pamiętaj, żeby raz dziennie przetrzeć blat środkiem odtłuszczającym. Zaschnięte plamy są cięższe do usunięcia.

*Rozpisz sobie w kalendarzu rzeczy, których nie musisz robić codziennie, a o których łatwo zapomnieć – przetarcie frontów kuchennych (raz w tygodniu), wyszorowanie zlewu (raz w tygodniu), umycie płyty kuchennej (raz w tygodniu), wyczyszczenie piekarnika/mikrofalówki/ekspresu do kawy (raz w miesiącu).

Porządek w kuchni – najlepszy trik

Czysta kuchnia to jeden ze sposobów na zadbanie o nasze jedzenie. Dzięki utrzymaniu porządku w kuchni mamy pewność, że w starej mące nie zalęgną się robaki, a pleśń z jednego owocu nie rozprzestrzeni się na ich całą misę.

Czasem jednak mamy ochotę poeksperymentować w kuchni lub spędzić weekend z naszą rodziną, zamiast szorować zatęchły tłuszcz. Dlatego też czasem warto po prostu poprosić o pomoc. Już teraz sprawdź, jakie usługi oferuje Clean Whale i pozwól nam Ci pokazać, jak utrzymać porządek w kuchni.

 

 

Zamówić sprzątanie kuchni
Oceń ten artykuł
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Ostatnie wpisy