Close
Wybierz język
Warszawa Warszawa
Czechy
Praga Brno
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Białoruś
Mińsk
Słowacja
Bratysława
Stany Zjednoczone
Nowy Jork
+48 732 106 566
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Czechy
Ukraina
Łotwa
Białoruś
Słowacja
Stany Zjednoczone

Pranie wykładzin biurowych - czyste biuro to klucz

Zapewniamy profesjonalne pranie wykładzin biurowych. Czystość, świeżość i dbałość o detale. Podnieś standard Twojego biura!

Pranie wykładzin biurowych — jak zadbać o porządek i świeżość w biurze?

Utrzymanie porządku w pomieszczeniach biurowych jest niezwykle istotnym i niełatwym zadaniem. Szczególne wyzwanie stanowią wykładziny podłogowe, a przede wszystkim te umiejscowione najbliżej drzwi wejściowych, regularnie są narażane na zbieranie największych zanieczyszczeń. Stosunkowo częste odkurzanie jest więc w takim przypadku niezbędne. Przynajmniej kilka razy w roku warto jednak zdecydować się na kompleksowe pranie wykładzin biurowych. Z tego artykułu dowiesz się więcej na temat tego, jak zabrać się za pranie wykładzin biurowych oraz czy lepiej wykonać je samodzielnie, czy zlecić profesjonaliście.

Pranie wykładzin biurowych — wpływ poziomu higieny na zdrowie pracowników

Pranie wykładzin biurowych skutecznie zapobiega gromadzeniu się bakterii i grzybów w pomieszczeniu. Brudne tekstylia są natomiast siedliskiem drobnoustrojów, negatywnie wpływających na zdrowie ludzi regularnie przebywających w ich pobliżu. Na dotkliwe skutki takich warunków pracy szczególnie narażeni są osoby chorujące na astmę czy alergicy. Wykładzina, która nie jest systematycznie odkurzana i prana stanowi idealne warunki dla gromadzenia się takich zanieczyszczeń jak:

  • martwy naskórek oraz włosy
  • resztki kału i moczu, przyniesione na butach z miejskich chodników
  • zarodniki pleśni
  • roztocza
  • wszelkiego rodzaju alergeny

Powyższa lista słusznie może wzbudzić niesmak i powinna zmotywować do jak najszybszego wyeliminowania podobnego problemu z najbliższego otoczenia. W przeciwnym razie szybko można się spodziewać obniżonej motywacji pracowników spowodowanej zwiększoną podatnością na choroby dróg oddechowych zmęczeniem i mniejszym skupieniem. Oznacza to, że pranie wykładzin biurowych ma realny wpływ na losy danego miejsca pracy.

Jak przygotować się na pranie wykładzin biurowych?

Podstawowym błędem znacznie utrudniającym proces sprzątania wykładziny jest wstrzymywanie się z nim do momentu, kiedy pojawią się na niej widoczne zabrudzenia. Regularne odkurzanie zapobiegnie szybkiemu niszczeniu się materiału, ponieważ usuwając z niego piach i kurz, zmniejszamy tarcie między włóknami. Aby pranie wykładzin biurowych przyniosło jak najlepszy efekt, warto w razie potrzeby przeorganizować przestrzeń na tyle, żeby wyprać maksymalną powierzchnię podłogi. Może to wymagać przesunięcia kilku mebli, ale jedynie wówczas pranie wykładzin biurowych będzie w pełni efektywne.

Pranie wykładzin biurowych, czas — start! Jakie środki i akcesoria będą niezbędne?

Żeby skutecznie przeprowadzić pranie wykładzin biurowych, niezbędne będzie zainwestowanie we właściwe środki chemiczne oraz akcesoria pozwalające na ich aplikację, oraz ostateczne usunięcie. Przede wszystkim należy dowiedzieć się jak najwięcej na temat właściwości włókna, z którego wykonana została konkretna wykładzina. Odpowiedni dobór środków czyszczących gwarantuje skuteczne pranie wykładzin biurowych bez ryzyka jego uszkodzenia. W zależności od ilości zabrudzeń, ale też metody prania, czas, na jaki trzeba pozostawić wykładzinę, będzie inny. Bez względu na to, trzeba się jednak zawsze liczyć z kilkugodzinnym procesem schnięcia, po którym należy wykładzinę odkurzyć lub odessać z niej wodę. Będzie to wymagało kupienia lub wypożyczenia odpowiedniego urządzenia elektrycznego.

Czy pranie wykładzin biurowych trzeba wykonywać samodzielnie, czy można szukać pomocy specjalistów?

Ze względu na to, że na pranie wykładzin biurowych trzeba poświęcić wiele czasu, a do tego wyposażyć się we właściwy sprzęt, wiele osób regularnie odkłada to zadania na później. Jak już wiadomo, systematyczność w tej kwestii jest kluczowa. Dlatego, zamiast szukać wymówek usprawiedliwiających unikanie rozpoczęcia tego zadania, warto zlecić pranie wykładzin biurowych odpowiedniej firmie. Jest ich na rynku bardzo dużo, a takie sprzątanie wykonane przez specjalistów ma jeszcze jeden plus. Są w stanie zatuszować drobne niedoskonałości, o których powstanie w często używanym pomieszczeniu nie jest trudno. Ponadto można mieć pewność, że metoda czyszczenia zostanie profesjonalnie dobrana do potrzeb danego włókna.

Znalezienie dobrej firmy nie powinno stanowić problemu, zwłaszcza w większych miastach. Wystarczy wpisać przykładowo hasło „pranie wykładzin biurowych Warszawa”, aby przekonać się o ilości firm działających na terenie stolicy. Pranie wykładzin biurowych może bezpośrednio wpłynąć na zdrowie i wydajność pracowników. Licząc się z tym faktem, nie należy zwlekać z decyzją, za to szybko wpisać tę czynność w grafik cyklicznie realizowanych obowiązków!

Zamówić pranie wykładzin biurowych
Oceń ten artykuł
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Ostatnie wpisy