Close
Wybierz język
Warszawa Warszawa
Czechy
Praga Brno
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Białoruś
Mińsk
Słowacja
Bratysława
Stany Zjednoczone
Nowy Jork
+48 732 106 566
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Godziny pracy Call center: poniedziałek - sobota, 8:00 - 18:00. Po godzinie 18:00 możesz napisać do nas przez komunikator
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Czechy
Ukraina
Łotwa
Białoruś
Słowacja
Stany Zjednoczone

Profesjonalne czyszczenie tapicerki - zadbaj o nią!

Odkryj doskonałość w czyszczenie tapicerki. Gwarantujemy skuteczność, dbałość o detale i satysfakcję z odnowionych powierzchni. Zadzwoń!

Bezpieczne i skuteczne czyszczenie tapicerki

Czyszczenie tapicerki z udziałem profesjonalnej firmy sprzątającej i wysokiej jakości sprzętu gwarantuje satysfakcjonujący efekt końcowy. Dobór odpowiednich środków czyszczących na własną rękę może okazać się nie lada wyzwaniem. Nie jest to jednak niemożliwe. Warto zastanowić się, czy lepiej jest zainwestować, czy starać się wykonać czyszczenie tapicerki samemu. Wybór to kwestia indywidualna.

Czyszczenie tapicerki domowymi sposobami

Domowe sposoby na czyszczenie tapicerki meblowej często dają dobre efekty. Jednakże trzeba się sporo napracować, by tego dokonać. Do tego celu można użyć wody z płynem do naczyń lub szarym mydłem. Tkaninę trzeba czyścić, pocierając ją ścierką namoczoną w roztworze. Sposób wydaje się skuteczny, jednak wszystko zależy od rodzaju tkaniny. Zbytnie szorowanie i czyszczenie tapicerki pod włos może doprowadzić do przebarwień i uszkodzeń materiału. Kolejny minus to zbytnie namoczenie, a w rezultacie problem z wysuszeniem. Czas odgrywa istotną rolę, jeśli chcemy mieć czysty mebel w trybie natychmiastowym. Brak spodziewanych efektów i czasu skłania do wynajęcia profesjonalistów. Osoby zapracowane często korzystają z usług firm sprzątających.

Czyszczenie tapicerki - jak się do tego przygotować?

Aby wykonać skuteczne czyszczenie tapicerki, należy się najpierw odpowiednio przygotować. Przed przystąpieniem do prac powinno się odkurzyć kanapę z powierzchniowych zanieczyszczeń, takich jak okruszki, kurz i sierść zwierzaka (jeśli go posiadasz). Wszystkie zakamarki muszą być dokładnie wysprzątane. Następny krok zależy od stopnia zabrudzeń. Jeśli są one lekkie, to można zastosować czyszczenie tapicerki na sucho. Sodę oczyszczoną rozsypujemy po materiale i czekamy kilka bądź kilkanaście godzin. Następnie wystarczy odkurzyć proszek i gotowe. Welur i velvet to materiały, które wykazują wysoką odporność na zabrudzenia. Wystarczy wyczyścić kanapę wilgotną ściereczką. Miejscowe plamy nie wymagają całościowego prania. Jeśli nie wiesz jaką metodę zastosować i boisz się, że mebel straci swoją świetność, warto skorzystać z porady profesjonalistów. Eksperci dobiorą odpowiednie środki czyszczące i wykonają powierzone im zadanie przy pomocy specjalistycznego sprzętu.

Czy warto zlecić czyszczenie tapicerki profesjonalistom?

Korzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej niesie za sobą wiele zalet. Między innymi:

  • szybkie czyszczenie tapicerki meblowej,
  • dostosowanie wysokiej jakości środków piorących do rodzaju zabrudzeń, które w żaden sposób nie uszkodzą tkaniny,
  • w przypadku głębokich zabrudzeń klient posiada gwarancję usunięcia plam w całości,
  • profesjonalne doradztwo w pielęgnacji mebla.

W przypadku mocnych zabrudzeń pomoc specjalistów jest niezbędna. Czyszczenie tapicerki meblowej na mokro w takiej sytuacji jest konieczna. Z pewnością każdy zdaje sobie sprawę, że prace domowe są ogromnie czasochłonne. Zwłaszcza w przypadku posiadania potomstwa. Dzieci potrafią strasznie nabrudzić, a najlepiej spożywa im się przekąski i napoje na kanapie. Nic nie pomogą upomnienia. Z pewnością rodzice doskonale o tym wiedzą. Trudne do usunięcia plamy z soków, herbaty czy też kawy wymagają profesjonalnego potraktowania. Bardzo trudno jest się ich pozbyć, a często jest to niemożliwe przy pomocy domowych sposobów. Niestety nie da się wszystkiego zrobić na własną rękę. Jeśli posiadasz w domu większą ilość mebli kwalifikujących się do prania, to wybór profesjonalistów staje się oczywisty.

Zamów profesjonalne czyszczenie tapicerki
Oceń ten artykuł
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Ostatnie wpisy