Close
Wybierz język
Warszawa Warszawa
Czechy
Praga Brno
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Białoruś
Mińsk
Słowacja
Bratysława
Stany Zjednoczone
Nowy Jork
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Czechy
Ukraina
Łotwa
Białoruś
Słowacja
Stany Zjednoczone

Wymiana świetlówki na własną rękę - co należy wiedzieć?

Lampa świetlówka LED to obecnie popularny wybór oświetlenia - zanim zdecydujesz się na zakup, zapoznaj się z procesem instalacji i wymiany świetlówek.

Tradycyjne żarówki są już stopniowe zastępowane nowoczesnymi formami oświetlenia takimi jak świetlówka LED. Klasyczne świetlówki stanowiły zazwyczaj główne źródło oświetlenia w placówkach publicznych, szkołach czy przestrzeniach biurowych. warto poznać najważniejsze zalety, które przyniesie wymiana świetlówek na nowocześniejsze lampy LED. Po pierwsze, zwykła świetlówka odznacza się gorszą jakością światła, jak również może wydzielać niebezpieczny efekt stroboskopowy wywołany tętnieniem promienia świetlnego, co skutkuje szybkim męczeniem się oczu w takim pomieszczeniu.

Poza tym świetlówka emituje szkodliwe wiązki promieniowania ultrafioletowego, które niszczy strukturę naszej siatkówki oraz rogówki oka, a także zawiera związki rtęci, które mogą być szczególnie niebezpieczne podczas stłuczenia lub konieczności utylizacji lampy. Wydajność tradycyjnej świetlówki jest również niska i zależna od temperatury pomieszczenia (zapłon jest utrudniony w niskiej temperaturze), a jej częste włączanie i wyłączanie obniża jej żywotność.

Świetlówka LED — dlaczego warto zdecydować się na zakup?

Świetlówka LED to przede wszystkim zwiększona wydajność i energooszczędność od tradycyjnej lampy świetlówki. Wymiana świetlówki to oszczędność nawet do 50% energii elektrycznej, co daje duże zmiany w rachunkach za prąd w przypadku posiadania większej liczby takich lamp. Świetlówka LED gwarantuje również większą liczbę godzin pracy — według obliczeń są w stanie funkcjonować nawet sześć razy dłużej od jej poprzedników.

Co ważne, świetlówka LED może być dobrana w pożądanej barwie oświetlenia — najbardziej popularna jest biała, zimna barwa, stosowana głównie w biurach; neutralna zimna oraz w ciepłej barwie, wybierana dla pomieszczeń wypoczynkowych. Poza tym, kluczowe znaczenie w skuteczności działania świetlówki led ma również dobrany materiał oraz kąt świecenia. Wielorakość parametrów lampy pozwala na dobranie jej do indywidualnych potrzeb klienta i nie ogranicza ich stosowania tylko do dużych przestrzeni.

Wymiana świetlówki — jak tego dokonać?

Mimo że koszt świetlówki LED przewyższa ceny tradycyjnych świetlówek, nie ma wątpliwości, że wymiana świetlówek będzie niebawem konieczna w celu zminimalizowania strat energii elektrycznej i poprawienia wydajności oświetlenia. Jeszcze niedawno wymiana świetlówki wymagała przerobienia oprawy pod lampy led, jednak obecnie coraz więcej świetlówek led jest produkowanych w taki sposób, by móc je swobodnie zamontować do starych opraw.

Dzięki temu czasochłonna i uciążliwa operacja demontażu i modernizacji oprawy lampy nie jest już dłużej konieczna, a cały proces przebiega sprawnie i szybko. Przed przystąpieniem do zakupu oraz wymiany lamp warto skontaktować się ze specjalistami od spraw elektryki, którzy doradzą w zakupie odpowiedniej lampy lub zaoferują profesjonalne usługi montażowe. Prawidłowy montaż oświetlenia decyduje o trwałości i żywotności takich lamp, a także zmniejsza ryzyko awarii.

Zamów wymianę świetlówki
Oceń ten artykuł
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Ostatnie wpisy