Close
Wybierz język
Warszawa Warszawa
Czechy
Praga Brno
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Białoruś
Mińsk
Słowacja
Bratysława
Stany Zjednoczone
Nowy Jork
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Czechy
Ukraina
Łotwa
Białoruś
Słowacja
Stany Zjednoczone

Jak poradzić sobie z plamami na tapicerce kanapy?

Wiele osób wybiera kanapy czy meble tapicerowane. Trzeba przyznać, że prezentują się naprawdę dobrze, ale jednak utrzymanie ich w czystości nie jest już takie łatwe. Na skutek codziennego użytkowania szarzeją, ale też wystarczy chwila nieuwagi, by je zaplamić. Jak więc czyścić tapicerkę?

Jak usunąć zabrudzenia z mebli tapicerowanych? 

Czyszczenie mebli tapicerowanych wymaga nieco precyzji, ale też odpowiednich środków. Można tutaj zastosować dedykowane środki czystości albo spróbować domowych sposobów. Skuteczna wydaje się mieszanka wody z sokiem cytrynowym oraz sodą oczyszczoną. Wystarczy tylko wymieszać dwa litry wody z sokiem z jednej cytryny i dodać dwie łyżeczki sody oczyszczonej. Teraz pozostaje namoczyć ściereczkę i wyczyścić plamy. O ile w przypadku niewielkich i świeżych zabrudzeń ten sposób wydaje się skuteczny, to jednak zdecydowanie bardziej problematyczne jest usunięcie plam z soków, czy też wyczyszczenie całej tapicerki kanapy. W sytuacji, gdy plamy są naprawdę intensywne lub stare, a przy tym nie dysponujecie odpowiednim sprzętem, możecie zdecydować się na usługę prania tapicerki kanapy w Warszawie. 

Jak radzić sobie z zabrudzeniami tapicerki kanapy? 

Sposób usunięcia zabrudzeń z kanapy zależy od tego, z jaką plamą mamy do czynienia. Najtrudniej usuwa się plamy z soku porzeczkowego czy czerwonego wina i tuta trzeba uważać, by stosując silne środki czystości nie uszkodzić powierzchni tapicerki. Szczególnie trudne do usunięcia są plamy na tapicerce skórzanej kanapy. W tym przypadku należy uważać, by nie doprowadzić do spękania materiału na skutek stosowania szczotki czyszczącej. Łatwiejsze w czyszczeniu są hydrofobowe tapicerki, gdyż plamy nie wnikają w strukturę materiału i często wystarczy zastosowanie ściereczki nasączonej wodą. Trzeba pamiętać, aby dobrać odpowiedni środek do rodzaju zabrudzenia i materiału tapicerskiego. Warto też dysponować odkurzaczem piorącym. Jeżeli nie macie czasu bądź boicie się uszkodzenia tapicerki, możecie skorzystać z usługi prania tapicerki kanapy w Warszawie oferowanej przez CleanWhale. 

Dlaczego warto zdecydować się na usługę prania tapicerki kanapy przez CleanWhale? 

Decydując się na usługi firmy sprzątającej CleanWhale macie pewność, iż wszelkie zabrudzenia zostaną usunięte. Oczywiście pracownicy dobiorą środek czyszczący do rodzaju zabrudzenia i materiału tapicerki. Firma oferuje szeroki zakres usług czyszczenia tapicerek z materiałów takich jak: skóra naturalna, eco skóra, włókno oparte na bawełnie naturalnej, włókno poliestrowe, włókno poliuretanowe, a także innych tworzyw sztucznych. Warto zdecydować się na profesjonalne pranie i czyszczenie tapicerki meblowej, dzięki temu można pozbyć się nawet uporczywych plam. Zapraszamy do skorzystania z oferty.