Close
Wybierz język
Warszawa Warszawa
Czechy
Praga Brno
Ukraina
Kijów
Łotwa
Ryga
Białoruś
Mińsk
Słowacja
Bratysława
Stany Zjednoczone
Nowy Jork
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Sprzątanie w prezencie Sprzątanie w prezencie
Czechy
Ukraina
Łotwa
Białoruś
Słowacja
Stany Zjednoczone

Mycie okien bez smug - poznajcie najlepsze domowe sposoby

Okna są wizytówką domu czy też mieszkania, dlatego powinny być nieskazitelnie czyste. Jednak nie ma się co oszukiwać, utrzymanie ich w czystości nie jest łatwe. Jeszcze trudniejsze jest pozbycie się smug. Na szczęście są różne sposoby, które warto poznać. Jak myć okna bez smug?

Mycie okien bez smug - domowe sposoby, które warto znać 

Jest wiele sposobów, aby uzyskać dobrze umyte okna bez smug. Warto poznać domowe sposoby na mycie okien. Najczęściej do tego wykorzystuje się roztwór wody z płynem do mycia naczyń oraz odrobiną nabłyszczacza. Należy rozpocząć czyszczenie od ramy, która jest najbrudniejsza. Ponadto przed umyciem szyb trzeba też umyć parapet zewnętrzny.

Potem można już przejść do umycia szyby. Największy brud można zmyć przy użyciu szmatki nasączonej wodą, a potem można umyć okno przygotowanym wcześniej roztworem. Przy polerowaniu najlepiej użyć pieluch tetrowych. Mycie okien nabłyszczaczem do zmywarki to kolejna dobra metoda na lśniące okna. Na trzy litry wody użyj szklankę nabłyszczacza. Można też spróbować sposobu na mycie okien bez smug naszych babć.

W tym przypadku warto zdecydować się na mycie okien octem, czyli do wody dodać odrobinę tego składnika. Po umyciu okien i wstępnym osuszeniu szmatą, do polerowania można wybrać gazetę. Można też zastosować amoniak, kwas cytrynowy oraz glicerynę. Do tych składników dolewa się wodę, najlepiej ciepłą. Mieszaną spryskujemy szyby i wycieramy je do czysta, korzystając z papierowych ręczników. W słoneczny dzień smugi są bardzo widoczne, jednocześnie na szybach pojawiają się trudne do usunięcia plamy. Aby się ich pozbyć możecie użyć płynu do mycia okien na bazie alkoholu.    

Czyszczenie okien bez smug domowymi sposobami - czy jest skuteczne? 

Mycie okien bez smug domowymi sposobami jest możliwe, jednak wymaga czasu, a także cierpliwości. Nie zawsze efekt można osiągnąć od razu. Trudno myje się też okna o nieregularnych kształtach, czy wielkopowierzchniowe. Przy myciu należy uważać, by nie zabrudzić ścian. Możecie do tego celu użyć myjki do okien, płynu do mycia szyb i zyskać czyste okna w kilka chwil. Jeżeli nie macie czasu, chęci czy nie dysponujecie sprzętem, który może przyspieszyć te prace, to zdecydujcie się na usługę profesjonalnego mycia okien oferowaną przez  firmę sprzątającą CleanWhale. 

Dlaczego warto zlecić mycie okien profesjonalistom z CleanWhale?

Firma sprzątająca CleanWhale oferuje usługę mycia okien Karcherem i może ją wykonać szybko i profesjonalnie. Pracownicy dysponują nie tylko myjkami ciśnieniowymi, czy wysięgnikami, ale również odpowiednimi drabinami, dlatego niezależnie od rozmiaru okna mogą umyć powierzchnię niezwykle precyzyjnie i bez widocznych smug. Środki czyszczące dobierane są także pod kątem materiału, z którego wykonane są ramy okien. Firma zatrudnia tylko wykwalifikowanych pracowników z uprawnieniami do pracy na wysokości.